
Queen of Pain: counteri și build în Dota 2
Queen of Pain în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Queen of Pain
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 9 minPower Treads
- 36 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 4 minNull Talisman
- 14 minKaya
- 21 minKaya and Sange
- 23 minEul's Scepter of Divinity
- 26 minAghanim's Scepter
- 32 minBlack King Bar
- 35 minSoul Booster
- 36 minShiva's Guard
Talente
- -2 s de repaus pentru Blink 37 %+250 daune pentru Sonic Wave 63 %25
- +115 daune pentru Scream of Pain 48 %-45 s de repaus pentru Sonic Wave 52 %20
- -1 s pentru intervalul de aplicare a daunelor pentru Shadow Strike 75 %+30 daune 25 %15
- +35 viteză de atac împotriva unităților afectate de Shadow Strike 26 %+7 forță 74 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Scream Of Pain
- niv. 12Blink
- niv. 15Shadow Strike
- Poziția 2: Mid Lane81 %
- Poziția 4: Support11 %
Puternici împotriva lui Queen of Pain
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 53,8 % | 1.369 | |
| +4,0% | 60,2 % | 2.340 | |
| +3,9% | 56,5 % | 1.185 | |
| +2,5% | 55,8 % | 994 | |
| +2,2% | 54,4 % | 3.637 | |
| +2,1% | 52,4 % | 1.861 | |
| +2,0% | 54,5 % | 4.484 | |
| +1,9% | 57,9 % | 6.018 | |
| +1,8% | 57,1 % | 920 | |
| +1,8% | 55,5 % | 1.451 | |
| +1,7% | 55,0 % | 2.109 | |
| +1,7% | 54,7 % | 4.176 |
Queen of Pain e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 55,8 % | 804 | |
| +3,4% | 50,6 % | 1.787 | |
| +3,3% | 57,5 % | 287 | |
| +3,1% | 54,4 % | 2.149 | |
| +3,0% | 48,6 % | 835 | |
| +3,0% | 50,4 % | 2.353 | |
| +2,9% | 49,8 % | 1.634 | |
| +2,8% | 50,2 % | 3.219 | |
| +2,6% | 49,4 % | 1.591 | |
| +2,2% | 51,8 % | 1.763 | |
| +2,1% | 48,7 % | 3.560 | |
| +2,0% | 52,9 % | 1.837 |
Cu cine este Queen of Pain mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 52,0 % | 419 | |
| +3,3% | 50,0 % | 418 | |
| +3,1% | 50,4 % | 341 | |
| +2,2% | 52,6 % | 2.710 | |
| +2,0% | 47,3 % | 547 | |
| +1,9% | 45,8 % | 598 | |
| +1,9% | 45,0 % | 180 | |
| +1,8% | 49,3 % | 982 | |
| +1,7% | 49,7 % | 1.363 | |
| +1,7% | 51,2 % | 689 | |
| +1,6% | 49,0 % | 1.354 | |
| +1,5% | 48,2 % | 1.005 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











