
Marci: counteri și build în Dota 2
Marci în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Marci
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 4 minBracer
- 12 minCrystalys
- 16 minAghanim's Scepter
- 23 minBlack King Bar
Talente
- Unleash are durata extinsă cu 6 s per ucidere 100 %Bodyguard aplică un descântec puternic 0 %25
- +0.75 s de năucire pentru Rebound 75 %+15% viteză de mișcare pentru Unleash 25 %20
- +115 daune pentru Dispose 67 %+12% daune pentru Bodyguard 33 %15
- +1.5 s de încetinire pentru Dispose 15 %+50 rază de aterizare pentru Rebound 85 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Rebound
- niv. 9Dispose
- niv. 15Bodyguard
- Poziția 2: Mid Lane43 %
- Poziția 4: Support20 %
- Poziția 5: Hard Support16 %
- Poziția 3: Off Lane16 %
Puternici împotriva lui Marci
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 55,1 % | 207 | |
| +3,7% | 54,3 % | 1.452 | |
| +3,7% | 51,3 % | 476 | |
| +3,6% | 55,9 % | 288 | |
| +3,5% | 50,3 % | 862 | |
| +3,3% | 54,7 % | 455 | |
| +2,9% | 54,6 % | 2.647 | |
| +2,9% | 49,8 % | 1.634 | |
| +2,9% | 51,8 % | 705 | |
| +2,8% | 54,9 % | 2.174 | |
| +2,8% | 51,1 % | 2.913 | |
| +2,4% | 48,9 % | 364 |
Marci e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,1% | 55,8 % | 389 | |
| +3,5% | 50,3 % | 813 | |
| +3,4% | 55,8 % | 337 | |
| +3,4% | 52,1 % | 484 | |
| +3,2% | 52,1 % | 1.106 | |
| +3,0% | 51,5 % | 2.646 | |
| +3,0% | 52,8 % | 1.881 | |
| +2,9% | 52,7 % | 131 | |
| +2,9% | 60,4 % | 1.336 | |
| +2,7% | 54,7 % | 373 | |
| +2,6% | 55,4 % | 2.864 | |
| +2,5% | 45,6 % | 272 |
Cu cine este Marci mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 55,7 % | 2.140 | |
| +3,8% | 55,6 % | 338 | |
| +3,4% | 52,3 % | 308 | |
| +3,2% | 60,8 % | 212 | |
| +2,9% | 56,8 % | 863 | |
| +2,7% | 53,0 % | 854 | |
| +2,5% | 53,4 % | 1.234 | |
| +2,2% | 51,3 % | 918 | |
| +2,2% | 48,5 % | 336 | |
| +2,0% | 55,9 % | 467 | |
| +2,0% | 53,7 % | 2.259 | |
| +2,0% | 52,2 % | 1.237 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











