
Marci: counteri și build în Dota 2
Marci în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Marci
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Faerie Fire
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 4 minBracer
- 12 minCrystalys
- 16 minAghanim's Scepter
- 23 minBlack King Bar
Talente
- Unleash are durata extinsă cu 6 s per ucidere 100 %Bodyguard aplică un descântec puternic 0 %25
- +0.75 s de năucire pentru Rebound 75 %+15% viteză de mișcare pentru Unleash 25 %20
- +115 daune pentru Dispose 67 %+12% daune pentru Bodyguard 33 %15
- +1.5 s de încetinire pentru Dispose 15 %+50 rază de aterizare pentru Rebound 85 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Rebound
- niv. 9Dispose
- niv. 15Bodyguard
- Poziția 2: Mid Lane41 %
- Poziția 3: Off Lane20 %
- Poziția 4: Support18 %
- Poziția 5: Hard Support12 %
Puternici împotriva lui Marci
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 54,8 % | 126 | |
| +4,9% | 65,0 % | 40 | |
| +4,0% | 60,0 % | 185 | |
| +3,7% | 53,3 % | 274 | |
| +3,3% | 57,3 % | 185 | |
| +3,3% | 58,2 % | 562 | |
| +3,1% | 56,8 % | 241 | |
| +3,1% | 56,0 % | 614 | |
| +3,1% | 56,3 % | 142 | |
| +3,0% | 55,4 % | 303 | |
| +3,0% | 52,8 % | 358 | |
| +2,9% | 55,0 % | 633 |
Marci e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 62,3 % | 175 | |
| +5,3% | 54,2 % | 679 | |
| +4,5% | 52,9 % | 157 | |
| +4,5% | 56,2 % | 89 | |
| +4,2% | 55,4 % | 56 | |
| +3,8% | 59,9 % | 284 | |
| +3,7% | 53,5 % | 114 | |
| +3,4% | 51,1 % | 141 | |
| +3,4% | 52,8 % | 633 | |
| +3,1% | 51,3 % | 261 | |
| +3,1% | 56,2 % | 281 | |
| +2,9% | 61,3 % | 80 |
Cu cine este Marci mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 60,3 % | 126 | |
| +4,5% | 56,4 % | 420 | |
| +4,2% | 58,1 % | 43 | |
| +3,1% | 54,8 % | 157 | |
| +2,9% | 52,5 % | 200 | |
| +2,7% | 52,4 % | 313 | |
| +2,6% | 55,8 % | 129 | |
| +2,4% | 50,6 % | 156 | |
| +2,4% | 54,9 % | 461 | |
| +2,3% | 54,3 % | 151 | |
| +2,3% | 59,1 % | 44 | |
| +2,2% | 50,2 % | 275 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











