
Huskar: counteri și build în Dota 2
Huskar în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Huskar
Start
- Gauntlets of Strength
- Faerie Fire
- Tango
- Iron Branch
Cizme
- 12 minPower Treads
- 31 minBoots of Travel
- 15 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 1 minBracer
- 9 minArmlet of Mordiggian
- 13 minBlink Dagger
- 25 minBlack King Bar
Talente
- +6 s durată pentru Burning Spear 38 %+22% daune pentru Life Break 62 %25
- +30% regenerare pentru Berserker's Blood 77 %-5 s de repaus pentru Life Break 23 %20
- +5 daune de ardere pentru Burning Spear 31 %+12% furt de viață 69 %15
- +0.75 s durată pentru Inner Fire 79 %+2 s de încetinire pentru Life Break 21 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Berserker's Blood
- niv. 10Burning Spear
- niv. 15Inner Fire
- Poziția 2: Mid Lane64 %
- Poziția 3: Off Lane24 %
Puternici împotriva lui Huskar
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,1% | 61,0 % | 520 | |
| +8,0% | 63,9 % | 479 | |
| +7,1% | 67,5 % | 200 | |
| +6,9% | 63,2 % | 212 | |
| +6,4% | 59,1 % | 347 | |
| +5,2% | 58,7 % | 63 | |
| +4,7% | 57,3 % | 912 | |
| +4,6% | 62,6 % | 412 | |
| +4,2% | 55,1 % | 118 | |
| +4,1% | 56,4 % | 78 | |
| +4,0% | 52,7 % | 474 | |
| +3,9% | 55,6 % | 691 |
Huskar e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +9,7% | 58,0 % | 636 | |
| +6,1% | 50,9 % | 958 | |
| +5,5% | 54,4 % | 193 | |
| +4,8% | 50,0 % | 386 | |
| +4,7% | 54,2 % | 264 | |
| +4,5% | 50,7 % | 67 | |
| +4,5% | 51,1 % | 642 | |
| +4,3% | 48,9 % | 454 | |
| +4,1% | 56,4 % | 181 | |
| +4,0% | 54,5 % | 393 | |
| +3,8% | 49,6 % | 270 | |
| +3,4% | 50,0 % | 854 |
Cu cine este Huskar mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 54,9 % | 335 | |
| +4,6% | 54,9 % | 113 | |
| +3,3% | 49,1 % | 112 | |
| +3,2% | 51,7 % | 482 | |
| +3,0% | 46,2 % | 238 | |
| +2,9% | 52,1 % | 169 | |
| +2,6% | 51,6 % | 556 | |
| +2,5% | 50,5 % | 289 | |
| +2,3% | 57,7 % | 175 | |
| +2,1% | 50,7 % | 150 | |
| +2,0% | 48,3 % | 87 | |
| +2,0% | 55,8 % | 138 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











