
Warlock: counteri și build în Dota 2
Warlock în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Warlock
Start
- Tango
- Magic Stick
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 10 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 19 minGlimmer Cape
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- Invocă un golem la moartea sa 100 %+5 ținte pentru Fatal Bonds 0 %25
- 25% rezistență la daune pentru golemii creați de Chaotic Offering 65 %+45 daune pentru Upheaval 35 %20
- +8 viteză de atac pe secundă acordată aliaților pentru Upheaval 83 %+150 zonă de efect pentru Shadow Word 17 %15
- +4% daune pentru Fatal Bonds 67 %+50 rază pentru Upheaval 33 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Shadow Word
- niv. 9Fatal Bonds
- niv. 15Upheaval
- Poziția 5: Hard Support63 %
- Poziția 4: Support35 %
Puternici împotriva lui Warlock
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 48,9 % | 1.139 | |
| +3,8% | 52,1 % | 1.978 | |
| +3,3% | 53,1 % | 816 | |
| +3,3% | 53,2 % | 771 | |
| +3,3% | 52,4 % | 1.732 | |
| +3,2% | 52,5 % | 240 | |
| +2,3% | 49,0 % | 989 | |
| +2,3% | 50,0 % | 1.772 | |
| +2,1% | 47,7 % | 723 | |
| +2,1% | 50,3 % | 2.881 | |
| +2,0% | 49,4 % | 2.166 | |
| +2,0% | 48,9 % | 765 |
Warlock e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 53,1 % | 3.055 | |
| +5,2% | 59,4 % | 1.024 | |
| +5,1% | 52,2 % | 343 | |
| +5,1% | 60,3 % | 957 | |
| +4,3% | 49,3 % | 3.619 | |
| +3,9% | 50,7 % | 286 | |
| +3,1% | 58,8 % | 362 | |
| +2,9% | 55,9 % | 836 | |
| +2,7% | 53,2 % | 785 | |
| +2,4% | 53,3 % | 2.041 | |
| +2,2% | 51,7 % | 1.211 | |
| +2,0% | 50,7 % | 375 |
Cu cine este Warlock mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 57,9 % | 145 | |
| +3,4% | 51,6 % | 531 | |
| +2,8% | 51,2 % | 572 | |
| +2,7% | 55,9 % | 1.512 | |
| +2,7% | 55,8 % | 1.890 | |
| +2,6% | 49,9 % | 1.106 | |
| +2,6% | 54,9 % | 390 | |
| +2,5% | 54,9 % | 2.164 | |
| +2,5% | 53,4 % | 970 | |
| +2,5% | 51,1 % | 932 | |
| +2,3% | 49,3 % | 546 | |
| +2,3% | 55,8 % | 2.862 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











