
Warlock: counteri și build în Dota 2
Warlock în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Warlock
Start
- Tango
- Magic Stick
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 10 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 19 minGlimmer Cape
- 31 minAghanim's Scepter
Talente
- Invocă un golem la moartea sa 100 %+5 ținte pentru Fatal Bonds 0 %25
- 25% rezistență la daune pentru golemii creați de Chaotic Offering 65 %+45 daune pentru Upheaval 35 %20
- +8 viteză de atac pe secundă acordată aliaților pentru Upheaval 83 %+150 zonă de efect pentru Shadow Word 17 %15
- +4% daune pentru Fatal Bonds 67 %+50 rază pentru Upheaval 33 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Shadow Word
- niv. 9Fatal Bonds
- niv. 15Upheaval
- Poziția 5: Hard Support70 %
- Poziția 4: Support29 %
Puternici împotriva lui Warlock
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 54,6 % | 1.853 | |
| +3,8% | 54,3 % | 906 | |
| +3,7% | 51,5 % | 472 | |
| +3,4% | 49,1 % | 1.214 | |
| +3,0% | 52,2 % | 1.025 | |
| +2,9% | 54,9 % | 2.993 | |
| +2,8% | 49,4 % | 1.113 | |
| +2,5% | 50,0 % | 1.092 | |
| +2,4% | 50,3 % | 1.868 | |
| +2,2% | 50,1 % | 1.403 | |
| +2,2% | 55,0 % | 3.804 | |
| +2,2% | 55,6 % | 1.630 |
Warlock e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 51,8 % | 2.491 | |
| +5,2% | 57,2 % | 1.037 | |
| +5,0% | 50,5 % | 2.768 | |
| +4,9% | 55,4 % | 258 | |
| +4,7% | 57,6 % | 177 | |
| +4,6% | 67,1 % | 143 | |
| +4,4% | 48,6 % | 327 | |
| +4,2% | 52,6 % | 2.046 | |
| +3,9% | 56,3 % | 844 | |
| +3,8% | 58,7 % | 206 | |
| +3,6% | 58,8 % | 337 | |
| +3,6% | 51,9 % | 615 |
Cu cine este Warlock mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 56,6 % | 1.768 | |
| +2,5% | 55,8 % | 1.114 | |
| +2,5% | 57,0 % | 3.110 | |
| +2,4% | 48,6 % | 809 | |
| +2,2% | 52,7 % | 2.855 | |
| +2,2% | 52,9 % | 297 | |
| +2,0% | 52,3 % | 2.431 | |
| +2,0% | 51,7 % | 4.035 | |
| +1,9% | 51,7 % | 1.448 | |
| +1,9% | 48,9 % | 622 | |
| +1,8% | 52,2 % | 4.556 | |
| +1,7% | 50,4 % | 3.272 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











