
Void Spirit: counteri și build în Dota 2
Void Spirit în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Void Spirit
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Quelling Blade
- Circlet
- Observer Ward
Cizme
- 11 minPower Treads
- 11 minPhase Boots
- 34 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 6 minUrn of Shadows
- 10 minSpirit Vessel
- 19 minKaya
- 20 minAghanim's Scepter
- 25 minYasha and Kaya
Talente
- 140% daune critice pentru Astral Step 82 %Dissimilate înrădăcinează timp de 2 s 19 %25
- Inel exterior pentru Dissimilate 62 %-3 s pentru refacerea încărcăturii de Astral Step 38 %20
- +20% barieră pentru Resonant Pulse 0 %+65 daune pentru Aether Remnant 100 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Resonant Pulse
- niv. 10Dissimilate
- niv. 15Aether Remnant
- Poziția 2: Mid Lane87 %
Puternici împotriva lui Void Spirit
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,6% | 59,4 % | 175 | |
| +6,3% | 54,0 % | 430 | |
| +5,6% | 61,8 % | 319 | |
| +5,4% | 59,0 % | 429 | |
| +5,0% | 55,3 % | 152 | |
| +4,9% | 56,4 % | 888 | |
| +4,5% | 58,4 % | 822 | |
| +3,1% | 53,0 % | 151 | |
| +3,1% | 53,5 % | 733 | |
| +2,7% | 56,3 % | 343 | |
| +2,7% | 52,4 % | 553 | |
| +2,6% | 53,0 % | 472 |
Void Spirit e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,5% | 58,1 % | 155 | |
| +5,4% | 59,2 % | 319 | |
| +4,1% | 54,5 % | 475 | |
| +3,6% | 49,5 % | 582 | |
| +3,3% | 53,1 % | 816 | |
| +3,2% | 59,3 % | 86 | |
| +3,0% | 52,6 % | 1.427 | |
| +2,9% | 59,7 % | 494 | |
| +2,9% | 55,3 % | 675 | |
| +2,7% | 49,8 % | 1.259 | |
| +2,4% | 54,2 % | 871 | |
| +2,3% | 52,2 % | 3.046 |
Cu cine este Void Spirit mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 52,5 % | 472 | |
| +3,5% | 52,3 % | 285 | |
| +3,5% | 51,6 % | 157 | |
| +3,0% | 50,9 % | 106 | |
| +2,9% | 51,7 % | 869 | |
| +2,7% | 52,2 % | 255 | |
| +2,6% | 53,6 % | 1.227 | |
| +2,5% | 50,6 % | 322 | |
| +2,1% | 54,2 % | 609 | |
| +2,0% | 51,7 % | 263 | |
| +1,8% | 50,7 % | 1.255 | |
| +1,8% | 57,3 % | 110 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











