
Night Stalker: counteri și build în Dota 2
Night Stalker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Night Stalker
Start
- Gauntlets of Strength
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 6 minSoul Ring
- 14 minEcho Sabre
- 17 minBlink Dagger
- 27 minBlack King Bar
- 28 minHarpoon
- 33 minSkull Basher
- 34 minBuckler
- 34 minNullifier
Talente
- +100 furt de viață pentru Midnight Feast 11 %-35 s de repaus pentru Dark Ascension 89 %25
- +25 daune pentru Dark Ascension 37 %20% rezistență la efecte negative pentru Hunter in the Night 63 %15
- -1 s de repaus pentru Void 66 %+10 DPS pentru Crippling Fear 34 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Void
- niv. 11Midnight Feast
- niv. 15Crippling Fear
- Poziția 3: Off Lane94 %
Puternici împotriva lui Night Stalker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,8% | 54,2 % | 443 | |
| +6,0% | 55,5 % | 631 | |
| +5,9% | 59,9 % | 611 | |
| +5,9% | 49,4 % | 672 | |
| +5,8% | 55,0 % | 980 | |
| +5,6% | 52,1 % | 459 | |
| +3,9% | 53,9 % | 4.633 | |
| +3,4% | 51,7 % | 1.345 | |
| +2,9% | 49,3 % | 1.134 | |
| +2,9% | 49,8 % | 1.305 | |
| +2,9% | 51,1 % | 4.188 | |
| +2,6% | 47,5 % | 1.965 |
Night Stalker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,0% | 59,7 % | 935 | |
| +3,4% | 58,2 % | 2.780 | |
| +3,3% | 53,0 % | 6.926 | |
| +3,3% | 55,8 % | 4.013 | |
| +3,1% | 59,3 % | 1.854 | |
| +3,1% | 55,0 % | 6.361 | |
| +3,0% | 58,3 % | 712 | |
| +3,0% | 57,9 % | 1.203 | |
| +2,9% | 57,4 % | 1.852 | |
| +2,8% | 53,4 % | 1.835 | |
| +2,7% | 55,8 % | 1.773 | |
| +2,6% | 58,2 % | 593 |
Cu cine este Night Stalker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,0% | 58,7 % | 247 | |
| +4,2% | 59,5 % | 205 | |
| +4,0% | 54,7 % | 172 | |
| +3,9% | 56,8 % | 398 | |
| +3,7% | 56,1 % | 924 | |
| +3,0% | 54,0 % | 857 | |
| +2,9% | 52,3 % | 879 | |
| +2,6% | 56,4 % | 5.073 | |
| +2,5% | 61,3 % | 357 | |
| +2,1% | 51,9 % | 615 | |
| +2,0% | 54,0 % | 1.418 | |
| +2,0% | 53,4 % | 1.540 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











