
Brewmaster: counteri și build în Dota 2
Brewmaster în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Brewmaster
Start
- Iron Branch
- Tango
- Circlet
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Gauntlets of Strength
Cizme
- 10 minPhase Boots
- 35 minBoots of Travel
- 14 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 4 minUrn of Shadows
- 12 minHand of Midas
- 12 minSpirit Vessel
- 18 minRadiance
- 22 minAghanim's Scepter
- 24 minBlink Dagger
Talente
- 1.5x bonusuri pentru stilurile abilității Drunken Brawler 0 %Cinder Brew aplică un efect de frică atunci când este aprins 100 %25
- -12 s de repaus pentru Primal Split 0 %+110 viteză de atac 100 %20
- +40% daune/durată pentru Cinder Brew 11 %+600 viață pentru unitățile Brewling 89 %15
- +13 daune de bază pentru unitățile Brewling 100 %+2/1 s durată Brewed Up/Drunken Brawler 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 9Cinder Brew
- niv. 10Drunken Brawler
- niv. 12Thunder Clap
- Poziția 3: Off Lane89 %
Puternici împotriva lui Brewmaster
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,3% | 54,1 % | 111 | |
| +6,3% | 53,2 % | 346 | |
| +5,3% | 59,1 % | 164 | |
| +5,1% | 55,8 % | 389 | |
| +5,0% | 52,2 % | 450 | |
| +4,7% | 57,2 % | 145 | |
| +4,3% | 52,5 % | 217 | |
| +4,1% | 52,0 % | 148 | |
| +4,1% | 53,2 % | 1.390 | |
| +3,5% | 49,0 % | 680 | |
| +3,4% | 55,3 % | 1.623 | |
| +3,3% | 50,7 % | 1.378 |
Brewmaster e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 57,3 % | 450 | |
| +3,9% | 55,6 % | 563 | |
| +3,8% | 56,1 % | 1.403 | |
| +3,4% | 54,5 % | 376 | |
| +3,1% | 55,0 % | 318 | |
| +2,9% | 56,5 % | 455 | |
| +2,9% | 53,5 % | 1.622 | |
| +2,8% | 57,4 % | 469 | |
| +2,8% | 56,9 % | 232 | |
| +2,8% | 52,5 % | 1.772 | |
| +2,6% | 48,9 % | 1.329 | |
| +2,6% | 57,8 % | 102 |
Cu cine este Brewmaster mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,6% | 54,6 % | 262 | |
| +4,5% | 57,5 % | 405 | |
| +4,4% | 57,0 % | 316 | |
| +3,4% | 54,6 % | 130 | |
| +3,3% | 53,3 % | 1.702 | |
| +3,2% | 50,4 % | 232 | |
| +3,0% | 55,3 % | 1.044 | |
| +2,7% | 53,8 % | 780 | |
| +2,6% | 57,0 % | 737 | |
| +2,6% | 54,9 % | 539 | |
| +2,6% | 53,6 % | 435 | |
| +2,5% | 53,9 % | 1.217 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











