
Brewmaster: counteri și build în Dota 2
Brewmaster în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Brewmaster
Start
- Iron Branch
- Tango
- Circlet
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Gauntlets of Strength
Cizme
- 10 minPhase Boots
- 35 minBoots of Travel
- 14 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 4 minUrn of Shadows
- 12 minHand of Midas
- 12 minSpirit Vessel
- 18 minRadiance
- 22 minAghanim's Scepter
- 24 minBlink Dagger
Talente
- 1.5x bonusuri pentru stilurile abilității Drunken Brawler 0 %Cinder Brew aplică un efect de frică atunci când este aprins 100 %25
- -12 s de repaus pentru Primal Split 0 %+110 viteză de atac 100 %20
- +40% daune/durată pentru Cinder Brew 11 %+600 viață pentru unitățile Brewling 89 %15
- +13 daune de bază pentru unitățile Brewling 100 %+2/1 s durată Brewed Up/Drunken Brawler 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 9Cinder Brew
- niv. 10Drunken Brawler
- niv. 12Thunder Clap
- Poziția 3: Off Lane87 %
Puternici împotriva lui Brewmaster
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,8% | 66,7 % | 108 | |
| +6,4% | 53,8 % | 80 | |
| +4,9% | 57,0 % | 79 | |
| +4,5% | 56,7 % | 434 | |
| +4,0% | 53,5 % | 944 | |
| +3,8% | 52,4 % | 225 | |
| +3,2% | 56,1 % | 376 | |
| +3,2% | 55,8 % | 925 | |
| +3,1% | 53,1 % | 177 | |
| +3,0% | 51,7 % | 234 | |
| +2,9% | 55,5 % | 119 | |
| +2,9% | 52,5 % | 1.027 |
Brewmaster e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 61,1 % | 208 | |
| +5,4% | 60,8 % | 296 | |
| +4,9% | 63,2 % | 285 | |
| +4,6% | 59,3 % | 243 | |
| +4,0% | 57,9 % | 432 | |
| +3,6% | 57,1 % | 475 | |
| +3,6% | 55,0 % | 169 | |
| +3,5% | 61,3 % | 727 | |
| +3,1% | 51,3 % | 645 | |
| +3,1% | 59,0 % | 100 | |
| +3,0% | 57,2 % | 327 | |
| +3,0% | 62,2 % | 119 |
Cu cine este Brewmaster mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 54,9 % | 122 | |
| +5,6% | 60,5 % | 129 | |
| +4,8% | 57,7 % | 189 | |
| +3,3% | 54,7 % | 298 | |
| +3,2% | 48,6 % | 142 | |
| +3,2% | 56,1 % | 718 | |
| +3,0% | 52,5 % | 217 | |
| +2,9% | 52,2 % | 182 | |
| +2,8% | 53,3 % | 634 | |
| +2,8% | 53,9 % | 1.097 | |
| +2,7% | 55,4 % | 457 | |
| +2,6% | 55,6 % | 1.183 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











