
Phantom Lancer: counteri și build în Dota 2
Phantom Lancer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Phantom Lancer
Start
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Tango
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 12 minYasha
- 17 minManta Style
- 22 minAghanim's Scepter
- 30 minOrchid Malevolence
- 32 minEye of Skadi
- 35 minBloodthorn
- 39 minHeart of Tarrasque
Talente
- -4 s de repaus pentru Doppelganger 100 %+2 s durată pentru Illusory Armaments 0 %25
- +100 daune pentru Spirit Lance 100 %-70% daune încasate de iluziile create de Juxtapose 0 %20
- +1.0 s de încetinire pentru Spirit Lance 100 %+3% șansă declanșare iluzii pentru Juxtapose 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Spirit Lance
- niv. 10Phantom Rush
- niv. 15Doppelganger
- Poziția 1: Safe Lane97 %
Puternici împotriva lui Phantom Lancer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 57,3 % | 1.001 | |
| +6,0% | 51,5 % | 2.668 | |
| +5,6% | 52,4 % | 1.940 | |
| +5,5% | 52,5 % | 3.547 | |
| +5,4% | 53,4 % | 6.759 | |
| +5,2% | 53,1 % | 3.055 | |
| +4,8% | 51,0 % | 1.856 | |
| +4,1% | 53,1 % | 6.846 | |
| +3,7% | 51,0 % | 2.896 | |
| +3,4% | 52,0 % | 9.986 | |
| +3,2% | 49,0 % | 2.794 | |
| +3,2% | 47,9 % | 580 |
Phantom Lancer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 60,9 % | 3.847 | |
| +5,8% | 57,5 % | 2.724 | |
| +5,6% | 60,4 % | 3.487 | |
| +5,4% | 61,0 % | 2.527 | |
| +4,8% | 61,9 % | 1.840 | |
| +4,2% | 51,3 % | 7.709 | |
| +4,0% | 56,5 % | 5.456 | |
| +4,0% | 56,1 % | 2.237 | |
| +3,8% | 60,1 % | 1.307 | |
| +3,8% | 55,8 % | 9.925 | |
| +3,5% | 52,7 % | 2.505 | |
| +3,5% | 58,5 % | 1.613 |
Cu cine este Phantom Lancer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 59,7 % | 367 | |
| +3,5% | 52,3 % | 887 | |
| +3,4% | 57,9 % | 6.236 | |
| +2,9% | 55,5 % | 1.723 | |
| +2,6% | 52,8 % | 969 | |
| +2,6% | 54,2 % | 2.114 | |
| +2,3% | 54,8 % | 6.276 | |
| +2,2% | 52,5 % | 1.424 | |
| +2,1% | 48,4 % | 3.993 | |
| +2,0% | 53,1 % | 2.523 | |
| +1,9% | 53,5 % | 1.416 | |
| +1,9% | 54,3 % | 589 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











