
Phantom Lancer: counteri și build în Dota 2
Phantom Lancer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Phantom Lancer
Start
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Tango
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 12 minYasha
- 17 minManta Style
- 22 minAghanim's Scepter
- 30 minOrchid Malevolence
- 32 minEye of Skadi
- 35 minBloodthorn
- 39 minHeart of Tarrasque
Talente
- -4 s de repaus pentru Doppelganger 100 %+2 s durată pentru Illusory Armaments 0 %25
- +100 daune pentru Spirit Lance 100 %-70% daune încasate de iluziile create de Juxtapose 0 %20
- +1.0 s de încetinire pentru Spirit Lance 100 %+3% șansă declanșare iluzii pentru Juxtapose 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Spirit Lance
- niv. 10Phantom Rush
- niv. 15Doppelganger
- Poziția 1: Safe Lane99 %
Puternici împotriva lui Phantom Lancer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 52,2 % | 3.766 | |
| +6,4% | 52,1 % | 6.948 | |
| +5,9% | 49,4 % | 3.033 | |
| +5,8% | 54,3 % | 1.558 | |
| +5,7% | 51,5 % | 2.515 | |
| +5,4% | 51,2 % | 3.266 | |
| +5,4% | 51,8 % | 2.491 | |
| +5,2% | 51,2 % | 2.198 | |
| +5,1% | 47,4 % | 2.202 | |
| +5,0% | 49,5 % | 778 | |
| +4,7% | 58,6 % | 771 | |
| +4,5% | 52,9 % | 13.089 |
Phantom Lancer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 61,4 % | 3.439 | |
| +6,2% | 55,2 % | 8.114 | |
| +5,7% | 58,6 % | 2.100 | |
| +5,5% | 61,8 % | 2.139 | |
| +5,3% | 58,2 % | 2.138 | |
| +5,1% | 62,7 % | 2.461 | |
| +5,0% | 63,0 % | 1.595 | |
| +4,8% | 64,4 % | 219 | |
| +4,4% | 56,2 % | 8.676 | |
| +4,1% | 57,7 % | 3.298 | |
| +4,1% | 54,3 % | 2.764 | |
| +4,0% | 58,5 % | 3.434 |
Cu cine este Phantom Lancer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,1% | 58,1 % | 6.883 | |
| +2,7% | 56,6 % | 2.685 | |
| +2,3% | 52,7 % | 892 | |
| +2,3% | 55,2 % | 1.785 | |
| +2,2% | 56,9 % | 3.979 | |
| +2,2% | 54,4 % | 2.758 | |
| +2,2% | 53,7 % | 2.682 | |
| +2,2% | 55,4 % | 6.481 | |
| +2,1% | 52,5 % | 720 | |
| +1,9% | 58,9 % | 448 | |
| +1,8% | 55,8 % | 339 | |
| +1,8% | 55,0 % | 10.587 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











