
Oracle: counteri și build în Dota 2
Oracle în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Oracle
Start
- Tango
- Magic Stick
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 33 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 23 minBlink Dagger
- 25 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
Talente
- Fortune's End descântă instant 36 %+1.5 s durată pentru False Promise 65 %25
- -20 s de repaus pentru False Promise 85 %-1 s de repaus pentru Purifying Flames 15 %20
- +100 rază pentru Fortune's End 75 %+25% daune împotriva inamicilor pentru Purifying Flames 25 %15
- +0.5 s durată pentru Fortune's End 32 %+8 armură pentru False Promise 68 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Purifying Flames
- niv. 11Fortune's End
- niv. 15Fate's Edict
- Poziția 5: Hard Support75 %
- Poziția 4: Support21 %
Puternici împotriva lui Oracle
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 52,4 % | 313 | |
| +4,3% | 54,1 % | 451 | |
| +3,9% | 56,1 % | 1.314 | |
| +3,2% | 52,9 % | 2.584 | |
| +3,2% | 50,3 % | 937 | |
| +3,1% | 52,3 % | 2.064 | |
| +3,0% | 52,4 % | 679 | |
| +2,8% | 52,1 % | 1.000 | |
| +2,7% | 47,7 % | 1.353 | |
| +2,6% | 56,4 % | 2.331 | |
| +2,6% | 55,0 % | 1.858 | |
| +2,6% | 48,9 % | 333 |
Oracle e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,0% | 59,7 % | 1.102 | |
| +4,3% | 56,1 % | 221 | |
| +3,9% | 54,1 % | 1.972 | |
| +3,8% | 56,9 % | 524 | |
| +3,2% | 53,7 % | 806 | |
| +2,8% | 49,7 % | 2.160 | |
| +2,8% | 54,9 % | 915 | |
| +2,7% | 52,0 % | 834 | |
| +2,6% | 53,7 % | 985 | |
| +2,5% | 55,6 % | 1.112 | |
| +2,4% | 52,5 % | 320 | |
| +2,4% | 55,9 % | 521 |
Cu cine este Oracle mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,8% | 54,4 % | 896 | |
| +2,7% | 53,9 % | 703 | |
| +2,5% | 49,5 % | 737 | |
| +2,5% | 61,0 % | 205 | |
| +2,4% | 48,0 % | 663 | |
| +2,4% | 52,5 % | 2.697 | |
| +2,3% | 55,8 % | 1.768 | |
| +2,3% | 55,2 % | 1.638 | |
| +2,1% | 52,1 % | 1.072 | |
| +2,1% | 56,6 % | 781 | |
| +2,0% | 49,6 % | 379 | |
| +1,9% | 52,4 % | 645 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











