
Oracle: counteri și build în Dota 2
Oracle în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Oracle
Start
- Tango
- Magic Stick
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 11 minArcane Boots
- 33 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 23 minBlink Dagger
- 25 minAether Lens
- 25 minGlimmer Cape
Talente
- Fortune's End descântă instant 36 %+1.5 s durată pentru False Promise 65 %25
- -20 s de repaus pentru False Promise 85 %-1 s de repaus pentru Purifying Flames 15 %20
- +100 rază pentru Fortune's End 75 %+25% daune împotriva inamicilor pentru Purifying Flames 25 %15
- +0.5 s durată pentru Fortune's End 32 %+8 armură pentru False Promise 68 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Purifying Flames
- niv. 11Fortune's End
- niv. 15Fate's Edict
- Poziția 5: Hard Support70 %
- Poziția 4: Support25 %
Puternici împotriva lui Oracle
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 52,7 % | 480 | |
| +5,2% | 56,5 % | 696 | |
| +5,1% | 54,1 % | 503 | |
| +4,1% | 56,9 % | 248 | |
| +3,9% | 52,2 % | 335 | |
| +3,7% | 53,9 % | 531 | |
| +3,6% | 51,3 % | 599 | |
| +3,6% | 57,3 % | 695 | |
| +3,6% | 52,9 % | 225 | |
| +3,5% | 49,8 % | 1.186 | |
| +3,4% | 50,7 % | 207 | |
| +2,8% | 53,7 % | 475 |
Oracle e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 56,9 % | 455 | |
| +5,0% | 55,1 % | 661 | |
| +4,0% | 55,8 % | 138 | |
| +3,5% | 57,3 % | 286 | |
| +3,2% | 51,7 % | 354 | |
| +2,9% | 53,0 % | 859 | |
| +2,7% | 49,7 % | 1.321 | |
| +2,6% | 53,0 % | 472 | |
| +2,5% | 54,5 % | 811 | |
| +2,5% | 53,7 % | 495 | |
| +2,4% | 56,4 % | 401 | |
| +2,3% | 50,5 % | 1.591 |
Cu cine este Oracle mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 48,4 % | 450 | |
| +3,2% | 49,5 % | 477 | |
| +2,6% | 50,0 % | 148 | |
| +2,5% | 51,9 % | 397 | |
| +2,2% | 51,9 % | 439 | |
| +2,1% | 49,1 % | 271 | |
| +2,0% | 53,6 % | 756 | |
| +1,9% | 47,2 % | 413 | |
| +1,8% | 44,9 % | 1.245 | |
| +1,8% | 52,2 % | 1.246 | |
| +1,8% | 51,0 % | 1.537 | |
| +1,7% | 51,6 % | 1.915 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











