
Necrophos: counteri și build în Dota 2
Necrophos în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Necrophos
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Faerie Fire
- Mantle of Intelligence
- Magic Stick
Cizme
- 21 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 1 minNull Talisman
- 2 minMagic Wand
- 2 minBracer
- 15 minRadiance
- 23 minConsecrated Wraps
- 27 minEul's Scepter of Divinity
- 32 minBlack King Bar
- 33 minHeart of Tarrasque
- 33 minShiva's Guard
- 36 minAghanim's Scepter
Talente
- +0.3 daune per viață lipsă pentru Reaper's Scythe 0 %-2.5 s de repaus pentru Death Pulse 100 %25
- +75 zonă de efect pentru vrăji 40 %+20% reducere a regenerării pentru Heartstopper Aura 60 %20
- +15% încetinire a vitezei de mișcare pentru Ghost Shroud 34 %+60 vindecare pentru Death Pulse 66 %15
- -2.5 s de repaus pentru Ghost Shroud 27 %+2 s durată pentru suprapunerea de Sadist 74 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Death Pulse
- niv. 10Heartstopper Aura
- niv. 15Ghost Shroud
- Poziția 2: Mid Lane52 %
- Poziția 3: Off Lane38 %
Puternici împotriva lui Necrophos
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 51,8 % | 3.119 | |
| +4,4% | 54,8 % | 4.380 | |
| +4,0% | 53,5 % | 2.450 | |
| +3,4% | 50,7 % | 2.185 | |
| +3,2% | 48,7 % | 10.401 | |
| +3,2% | 53,5 % | 3.306 | |
| +3,1% | 48,5 % | 2.322 | |
| +2,8% | 51,5 % | 7.054 | |
| +2,7% | 52,0 % | 1.024 | |
| +2,6% | 47,1 % | 6.179 | |
| +2,5% | 51,6 % | 7.001 | |
| +2,4% | 48,2 % | 3.191 |
Necrophos e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 56,3 % | 868 | |
| +3,7% | 56,8 % | 1.453 | |
| +3,6% | 56,1 % | 565 | |
| +3,5% | 60,0 % | 891 | |
| +3,5% | 52,1 % | 6.337 | |
| +3,4% | 48,9 % | 8.884 | |
| +3,0% | 58,9 % | 2.197 | |
| +2,7% | 57,8 % | 2.398 | |
| +2,5% | 59,7 % | 2.351 | |
| +2,5% | 56,1 % | 617 | |
| +2,4% | 50,8 % | 7.178 | |
| +2,3% | 54,4 % | 3.214 |
Cu cine este Necrophos mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,0% | 48,1 % | 1.877 | |
| +2,3% | 49,5 % | 1.355 | |
| +2,2% | 53,7 % | 387 | |
| +2,2% | 52,4 % | 1.350 | |
| +2,1% | 51,3 % | 3.730 | |
| +2,0% | 52,9 % | 4.389 | |
| +1,9% | 54,5 % | 4.387 | |
| +1,9% | 50,9 % | 1.162 | |
| +1,9% | 55,4 % | 2.823 | |
| +1,7% | 51,3 % | 3.283 | |
| +1,6% | 56,5 % | 1.226 | |
| +1,6% | 47,3 % | 605 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











