
Mars: counteri și build în Dota 2
Mars în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Mars
Start
- Gauntlets of Strength
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 10 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 5 minSoul Ring
- 15 minBlink Dagger
- 21 minEul's Scepter of Divinity
- 22 minDesolator
- 28 minBlack King Bar
Talente
- +65% daune critice pentru God's Rebuke 36 %Arena Of Blood oferă echipei +180 regenerare de viață 64 %25
- +70 daune lance pentru Arena Of Blood 0 %+0.5 s de năucire pentru Spear of Mars 100 %20
- -2.5 s de repaus pentru God's Rebuke 49 %+100 daune pentru Spear Of Mars 52 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Spear of Mars
- niv. 9God's Rebuke
- niv. 15Bulwark
- Poziția 3: Off Lane92 %
Puternici împotriva lui Mars
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 54,5 % | 664 | |
| +4,0% | 56,8 % | 533 | |
| +3,7% | 54,6 % | 1.797 | |
| +3,6% | 56,1 % | 1.074 | |
| +3,5% | 56,7 % | 1.011 | |
| +3,0% | 55,7 % | 2.235 | |
| +3,0% | 55,6 % | 248 | |
| +3,0% | 54,8 % | 1.545 | |
| +2,9% | 52,3 % | 1.236 | |
| +2,9% | 56,5 % | 455 | |
| +2,7% | 57,3 % | 3.696 | |
| +2,5% | 59,0 % | 2.602 |
Mars e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 54,4 % | 649 | |
| +5,2% | 51,3 % | 711 | |
| +4,7% | 56,8 % | 449 | |
| +3,8% | 55,1 % | 1.369 | |
| +3,8% | 48,8 % | 260 | |
| +3,6% | 53,9 % | 935 | |
| +3,1% | 44,2 % | 292 | |
| +2,8% | 47,2 % | 3.303 | |
| +2,6% | 49,4 % | 1.946 | |
| +2,5% | 53,3 % | 974 | |
| +2,3% | 51,0 % | 3.651 | |
| +2,3% | 47,7 % | 3.788 |
Cu cine este Mars mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 50,2 % | 440 | |
| +5,0% | 50,0 % | 194 | |
| +4,8% | 52,1 % | 1.836 | |
| +4,7% | 50,3 % | 147 | |
| +4,7% | 53,2 % | 218 | |
| +3,9% | 49,3 % | 848 | |
| +3,7% | 50,6 % | 447 | |
| +3,3% | 49,3 % | 883 | |
| +3,2% | 47,2 % | 394 | |
| +3,1% | 52,2 % | 389 | |
| +2,8% | 47,9 % | 338 | |
| +2,7% | 47,8 % | 1.065 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











