
Mars: counteri și build în Dota 2
Mars în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Mars
Start
- Gauntlets of Strength
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 10 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 5 minSoul Ring
- 15 minBlink Dagger
- 21 minEul's Scepter of Divinity
- 22 minDesolator
- 28 minBlack King Bar
Talente
- +65% daune critice pentru God's Rebuke 36 %Arena Of Blood oferă echipei +180 regenerare de viață 64 %25
- +70 daune lance pentru Arena Of Blood 0 %+0.5 s de năucire pentru Spear of Mars 100 %20
- -2.5 s de repaus pentru God's Rebuke 49 %+100 daune pentru Spear Of Mars 52 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Spear of Mars
- niv. 9God's Rebuke
- niv. 15Bulwark
- Poziția 3: Off Lane92 %
Puternici împotriva lui Mars
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 58,0 % | 238 | |
| +4,4% | 57,7 % | 915 | |
| +4,3% | 58,7 % | 1.549 | |
| +4,2% | 58,1 % | 554 | |
| +4,0% | 56,4 % | 149 | |
| +3,8% | 56,1 % | 239 | |
| +3,8% | 56,1 % | 1.082 | |
| +3,8% | 56,1 % | 779 | |
| +3,5% | 59,5 % | 1.098 | |
| +3,1% | 56,8 % | 377 | |
| +2,9% | 54,1 % | 294 | |
| +2,9% | 55,3 % | 291 |
Mars e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,0% | 54,2 % | 288 | |
| +5,2% | 53,2 % | 1.099 | |
| +4,6% | 56,4 % | 344 | |
| +4,3% | 51,2 % | 84 | |
| +4,3% | 50,7 % | 381 | |
| +4,1% | 54,3 % | 328 | |
| +3,5% | 52,0 % | 275 | |
| +3,2% | 51,4 % | 1.622 | |
| +2,8% | 53,7 % | 121 | |
| +2,7% | 43,2 % | 125 | |
| +2,7% | 59,8 % | 704 | |
| +2,6% | 55,0 % | 520 |
Cu cine este Mars mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,1% | 59,6 % | 99 | |
| +6,2% | 59,3 % | 81 | |
| +4,9% | 57,8 % | 370 | |
| +4,3% | 51,5 % | 97 | |
| +3,8% | 62,6 % | 91 | |
| +3,7% | 56,9 % | 737 | |
| +3,7% | 50,7 % | 286 | |
| +3,6% | 51,2 % | 123 | |
| +3,4% | 52,3 % | 222 | |
| +3,3% | 51,2 % | 258 | |
| +3,2% | 51,2 % | 1.104 | |
| +3,1% | 53,2 % | 79 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











