
Weaver: counteri și build în Dota 2
Weaver în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Weaver
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Faerie Fire
- Magic Stick
- Slippers of Agility
Cizme
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 4 minFalcon Blade
- 14 minMaelstrom
- 16 minDesolator
- 21 minDragon Lance
- 27 minCrystalys
- 32 minDaedalus
Talente
- -3 s de repaus pentru Shukuchi 44 %+1 Geminate Attack 57 %25
- +60 daune bonus pentru Geminate Attack 91 %+0.5 reducere armură per atac pentru Swarm 9 %20
- +90 daune pentru Shukuchi 32 %+2 lovituri necesare pentru a distruge Swarm 68 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Shukuchi
- niv. 10Geminate Attack
- niv. 15The Swarm
- Poziția 1: Safe Lane41 %
- Poziția 4: Support31 %
- Poziția 5: Hard Support12 %
Puternici împotriva lui Weaver
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,8% | 50,4 % | 133 | |
| +3,8% | 55,8 % | 443 | |
| +3,7% | 56,0 % | 4.600 | |
| +3,6% | 53,9 % | 935 | |
| +3,2% | 51,8 % | 1.615 | |
| +3,2% | 59,2 % | 1.073 | |
| +3,1% | 53,8 % | 2.052 | |
| +2,7% | 57,1 % | 273 | |
| +2,6% | 53,1 % | 832 | |
| +2,4% | 47,1 % | 2.012 | |
| +2,4% | 55,4 % | 2.864 | |
| +2,2% | 54,3 % | 503 |
Weaver e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 51,5 % | 910 | |
| +5,0% | 53,0 % | 1.315 | |
| +5,0% | 52,2 % | 450 | |
| +3,1% | 51,0 % | 688 | |
| +3,0% | 49,5 % | 1.131 | |
| +2,7% | 46,9 % | 3.654 | |
| +2,6% | 53,3 % | 503 | |
| +2,4% | 50,4 % | 1.353 | |
| +2,3% | 49,7 % | 872 | |
| +2,1% | 53,4 % | 863 | |
| +2,1% | 52,4 % | 1.861 | |
| +2,0% | 48,2 % | 1.562 |
Cu cine este Weaver mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 50,8 % | 490 | |
| +3,0% | 48,3 % | 290 | |
| +2,3% | 47,1 % | 384 | |
| +2,2% | 52,6 % | 306 | |
| +2,1% | 52,9 % | 780 | |
| +2,1% | 48,2 % | 467 | |
| +1,9% | 49,0 % | 1.938 | |
| +1,9% | 49,2 % | 327 | |
| +1,9% | 46,4 % | 1.527 | |
| +1,8% | 49,9 % | 2.927 | |
| +1,8% | 50,2 % | 1.459 | |
| +1,7% | 46,2 % | 506 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











