
Weaver: counteri și build în Dota 2
Weaver în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Weaver
Start
- Tango
- Iron Branch
- Circlet
- Faerie Fire
- Magic Stick
- Slippers of Agility
Cizme
- 10 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 4 minFalcon Blade
- 14 minMaelstrom
- 16 minDesolator
- 21 minDragon Lance
- 27 minCrystalys
- 32 minDaedalus
Talente
- -3 s de repaus pentru Shukuchi 44 %+1 Geminate Attack 57 %25
- +60 daune bonus pentru Geminate Attack 91 %+0.5 reducere armură per atac pentru Swarm 9 %20
- +90 daune pentru Shukuchi 32 %+2 lovituri necesare pentru a distruge Swarm 68 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Shukuchi
- niv. 10Geminate Attack
- niv. 15The Swarm
- Poziția 1: Safe Lane44 %
- Poziția 4: Support21 %
- Poziția 2: Mid Lane18 %
Puternici împotriva lui Weaver
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 61,0 % | 2.527 | |
| +4,3% | 54,9 % | 1.994 | |
| +3,9% | 50,4 % | 141 | |
| +3,9% | 59,3 % | 1.247 | |
| +3,4% | 58,8 % | 3.266 | |
| +3,0% | 51,5 % | 701 | |
| +2,9% | 57,0 % | 372 | |
| +2,9% | 54,4 % | 623 | |
| +2,9% | 55,3 % | 675 | |
| +2,8% | 51,0 % | 2.044 | |
| +2,8% | 55,0 % | 524 | |
| +2,6% | 51,9 % | 929 |
Weaver e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 53,6 % | 1.501 | |
| +3,8% | 51,5 % | 919 | |
| +3,8% | 56,2 % | 891 | |
| +3,0% | 52,3 % | 216 | |
| +2,8% | 50,6 % | 1.430 | |
| +2,8% | 51,9 % | 803 | |
| +2,6% | 49,8 % | 1.413 | |
| +2,6% | 52,2 % | 1.769 | |
| +2,6% | 50,2 % | 584 | |
| +2,5% | 51,5 % | 732 | |
| +2,4% | 50,3 % | 4.670 | |
| +2,3% | 48,2 % | 1.526 |
Cu cine este Weaver mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 45,9 % | 447 | |
| +3,1% | 50,6 % | 1.610 | |
| +2,8% | 51,9 % | 1.238 | |
| +2,7% | 53,0 % | 1.457 | |
| +2,6% | 44,6 % | 621 | |
| +2,6% | 49,0 % | 775 | |
| +2,5% | 46,9 % | 750 | |
| +2,4% | 52,8 % | 1.200 | |
| +2,4% | 51,5 % | 1.735 | |
| +2,4% | 52,2 % | 358 | |
| +2,3% | 50,5 % | 3.407 | |
| +2,1% | 52,7 % | 1.654 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











