
Venomancer: counteri și build în Dota 2
Venomancer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Venomancer
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Circlet
- Sentry Ward
- Magic Stick
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 31 minGuardian Greaves
- 11 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minUrn of Shadows
- 8 minRing of Basilius
- 18 minSpirit Vessel
Talente
- Snakebite nu poate fi descântat 30 %2.5x viață/daune pentru Plague Ward 70 %25
- +100 daune inițiale pentru Snakebite 41 %-2 s de repaus pentru Plague Ward 59 %20
- +75 rază de răspândire pentru Noxious Plague 0 %+10% încetinire pentru Poison Sting 100 %15
- -5 s de repaus pentru Venomous Gale 43 %15% reducere a regenerării de viață pentru Poison Sting 57 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Plague Ward
- niv. 10Venomous Gale
- niv. 14Snakebite
- Poziția 4: Support50 %
- Poziția 5: Hard Support44 %
Puternici împotriva lui Venomancer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 60,4 % | 3.487 | |
| +3,9% | 53,6 % | 1.501 | |
| +3,6% | 57,1 % | 475 | |
| +3,3% | 53,6 % | 2.348 | |
| +3,0% | 49,9 % | 393 | |
| +2,7% | 53,6 % | 3.511 | |
| +2,7% | 57,4 % | 4.499 | |
| +2,5% | 54,5 % | 811 | |
| +2,4% | 51,5 % | 1.045 | |
| +2,4% | 54,2 % | 871 | |
| +2,1% | 57,8 % | 1.112 | |
| +2,1% | 53,0 % | 683 |
Venomancer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,4% | 51,5 % | 3.770 | |
| +3,1% | 51,5 % | 806 | |
| +2,5% | 56,5 % | 1.075 | |
| +2,5% | 54,9 % | 3.039 | |
| +2,4% | 51,7 % | 1.118 | |
| +2,4% | 50,9 % | 1.264 | |
| +2,3% | 48,1 % | 2.167 | |
| +2,0% | 51,3 % | 2.059 | |
| +2,0% | 49,2 % | 4.859 | |
| +2,0% | 49,3 % | 1.378 | |
| +1,9% | 49,2 % | 5.996 | |
| +1,9% | 51,1 % | 2.705 |
Cu cine este Venomancer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 59,2 % | 348 | |
| +2,9% | 49,8 % | 804 | |
| +2,4% | 50,2 % | 2.152 | |
| +2,2% | 49,1 % | 1.031 | |
| +2,1% | 52,2 % | 1.447 | |
| +2,1% | 50,8 % | 1.666 | |
| +2,1% | 52,6 % | 1.545 | |
| +2,1% | 46,6 % | 582 | |
| +2,0% | 50,1 % | 966 | |
| +1,9% | 47,4 % | 968 | |
| +1,7% | 48,5 % | 462 | |
| +1,5% | 52,5 % | 3.141 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











