
Venomancer: counteri și build în Dota 2
Venomancer în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Venomancer
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Circlet
- Sentry Ward
- Magic Stick
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 31 minGuardian Greaves
- 11 minTranquil Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 7 minUrn of Shadows
- 8 minRing of Basilius
- 18 minSpirit Vessel
Talente
- Snakebite nu poate fi descântat 30 %2.5x viață/daune pentru Plague Ward 70 %25
- +100 daune inițiale pentru Snakebite 41 %-2 s de repaus pentru Plague Ward 59 %20
- +75 rază de răspândire pentru Noxious Plague 0 %+10% încetinire pentru Poison Sting 100 %15
- -5 s de repaus pentru Venomous Gale 43 %15% reducere a regenerării de viață pentru Poison Sting 57 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Plague Ward
- niv. 10Venomous Gale
- niv. 14Snakebite
- Poziția 4: Support48 %
- Poziția 5: Hard Support46 %
Puternici împotriva lui Venomancer
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 52,9 % | 342 | |
| +3,6% | 59,9 % | 3.515 | |
| +3,2% | 58,4 % | 847 | |
| +2,4% | 54,4 % | 669 | |
| +2,3% | 56,2 % | 1.086 | |
| +2,2% | 59,0 % | 205 | |
| +2,2% | 51,4 % | 1.881 | |
| +2,1% | 53,1 % | 4.446 | |
| +2,1% | 53,2 % | 827 | |
| +2,0% | 51,6 % | 1.262 | |
| +2,0% | 58,3 % | 1.024 | |
| +1,9% | 57,4 % | 4.624 |
Venomancer e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 47,8 % | 301 | |
| +3,7% | 56,4 % | 539 | |
| +3,6% | 48,1 % | 3.128 | |
| +3,4% | 57,4 % | 993 | |
| +3,3% | 51,4 % | 796 | |
| +3,3% | 51,0 % | 860 | |
| +2,9% | 53,7 % | 777 | |
| +2,8% | 55,8 % | 154 | |
| +2,8% | 44,6 % | 298 | |
| +2,8% | 50,8 % | 4.098 | |
| +2,5% | 47,9 % | 2.589 | |
| +2,5% | 50,2 % | 3.051 |
Cu cine este Venomancer mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 56,5 % | 329 | |
| +2,9% | 50,8 % | 899 | |
| +2,8% | 53,5 % | 1.401 | |
| +2,4% | 47,8 % | 228 | |
| +2,1% | 46,6 % | 701 | |
| +2,0% | 48,9 % | 841 | |
| +1,8% | 52,1 % | 2.441 | |
| +1,8% | 52,2 % | 3.227 | |
| +1,8% | 49,7 % | 782 | |
| +1,7% | 47,4 % | 876 | |
| +1,7% | 55,8 % | 251 | |
| +1,6% | 49,7 % | 722 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











