
Undying: counteri și build în Dota 2
Undying în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Undying
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Enchanted Mango
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
Cizme
- 10 minArcane Boots
- 28 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 14 minHeaddress
- 19 minMekansm
- 20 minBlade Mail
Talente
- +50% bonus de forță pentru Flesh Golem 53 %Tombstone după moarte 47 %25
- -2 s de repaus pentru Decay 58 %+4 atacuri necesare pentru a distruge Tombstone 42 %20
- +12 daune/vindecare pentru Soul Rip 56 %+20 daune pentru zombi 44 %15
- +30 daune pentru Decay 68 %-15 s de repaus pentru Tombstone 32 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Decay
- niv. 10Tombstone
- niv. 15Soul Rip
- Poziția 5: Hard Support35 %
- Poziția 4: Support32 %
- Poziția 3: Off Lane30 %
Puternici împotriva lui Undying
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 54,8 % | 1.831 | |
| +4,3% | 61,7 % | 852 | |
| +3,6% | 55,1 % | 7.221 | |
| +3,0% | 50,3 % | 1.295 | |
| +2,5% | 50,2 % | 3.051 | |
| +2,4% | 53,1 % | 610 | |
| +2,3% | 48,4 % | 2.750 | |
| +2,2% | 51,3 % | 2.284 | |
| +2,1% | 47,8 % | 1.959 | |
| +2,1% | 51,9 % | 2.734 | |
| +2,0% | 48,4 % | 3.370 | |
| +2,0% | 50,1 % | 1.321 |
Undying e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,1% | 53,8 % | 3.927 | |
| +5,5% | 53,1 % | 901 | |
| +4,1% | 49,0 % | 6.420 | |
| +3,2% | 52,3 % | 1.212 | |
| +3,1% | 52,3 % | 2.064 | |
| +3,0% | 55,7 % | 2.235 | |
| +2,8% | 57,0 % | 807 | |
| +2,5% | 56,2 % | 961 | |
| +2,3% | 51,2 % | 744 | |
| +2,1% | 56,1 % | 1.580 | |
| +1,9% | 49,9 % | 1.505 | |
| +1,9% | 48,7 % | 6.446 |
Cu cine este Undying mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 50,5 % | 1.543 | |
| +3,8% | 51,0 % | 1.740 | |
| +3,0% | 54,0 % | 980 | |
| +2,7% | 50,5 % | 3.798 | |
| +2,5% | 51,4 % | 4.764 | |
| +2,0% | 51,6 % | 2.171 | |
| +2,0% | 45,7 % | 1.958 | |
| +1,8% | 49,5 % | 2.153 | |
| +1,8% | 52,6 % | 9.348 | |
| +1,7% | 53,3 % | 1.320 | |
| +1,7% | 51,4 % | 1.871 | |
| +1,6% | 50,9 % | 4.276 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











