
Undying: counteri și build în Dota 2
Undying în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Undying
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Enchanted Mango
- Magic Stick
- Iron Branch
- Sentry Ward
Cizme
- 10 minArcane Boots
- 28 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 5 minRing of Basilius
- 14 minHeaddress
- 19 minMekansm
- 20 minBlade Mail
Talente
- +50% bonus de forță pentru Flesh Golem 53 %Tombstone după moarte 47 %25
- -2 s de repaus pentru Decay 58 %+4 atacuri necesare pentru a distruge Tombstone 42 %20
- +12 daune/vindecare pentru Soul Rip 56 %+20 daune pentru zombi 44 %15
- +30 daune pentru Decay 68 %-15 s de repaus pentru Tombstone 32 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Decay
- niv. 10Tombstone
- niv. 15Soul Rip
- Poziția 5: Hard Support44 %
- Poziția 3: Off Lane30 %
- Poziția 4: Support24 %
Puternici împotriva lui Undying
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,9% | 58,7 % | 412 | |
| +3,9% | 56,9 % | 2.743 | |
| +3,3% | 57,0 % | 886 | |
| +3,1% | 61,7 % | 183 | |
| +3,0% | 53,2 % | 434 | |
| +3,0% | 61,5 % | 288 | |
| +2,8% | 51,1 % | 1.494 | |
| +2,5% | 53,7 % | 1.003 | |
| +2,4% | 55,3 % | 2.473 | |
| +2,2% | 51,7 % | 617 | |
| +2,1% | 50,4 % | 927 | |
| +2,0% | 53,7 % | 920 |
Undying e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,3% | 58,2 % | 299 | |
| +5,3% | 50,7 % | 1.140 | |
| +5,2% | 52,0 % | 883 | |
| +4,8% | 53,2 % | 359 | |
| +4,6% | 48,7 % | 384 | |
| +3,7% | 53,2 % | 1.318 | |
| +3,3% | 50,5 % | 768 | |
| +3,2% | 52,6 % | 831 | |
| +3,0% | 53,0 % | 1.061 | |
| +3,0% | 56,3 % | 974 | |
| +2,9% | 50,8 % | 1.218 | |
| +2,5% | 55,1 % | 412 |
Cu cine este Undying mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 65,9 % | 270 | |
| +3,8% | 58,5 % | 633 | |
| +3,8% | 53,8 % | 225 | |
| +3,4% | 49,3 % | 625 | |
| +3,1% | 53,1 % | 352 | |
| +2,7% | 52,3 % | 1.198 | |
| +2,7% | 48,5 % | 759 | |
| +2,5% | 50,8 % | 532 | |
| +2,0% | 53,4 % | 2.343 | |
| +1,8% | 49,0 % | 936 | |
| +1,8% | 53,8 % | 1.167 | |
| +1,5% | 51,8 % | 467 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











