
Sven: counteri și build în Dota 2
Sven în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Sven
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Gauntlets of Strength
- Faerie Fire
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 11 minMask of Madness
- 15 minEcho Sabre
- 18 minBlink Dagger
- 25 minBlack King Bar
- 25 minCrystalys
- 29 minDaedalus
- 31 minHarpoon
- 37 minSwift Blink
- 37 minSatanic
Talente
- +50% daune pentru God's Strength 90 %+1 s de năucire pentru Storm Hammer 11 %25
- -25% repaus și cost de mana pentru Storm Hammer 0 %+8 armură pentru Warcry 100 %20
- -12 s de repaus pentru God's Strength 67 %+25% daune pentru Great Cleave 33 %15
- +5 s durată pentru Warcry 68 %+20% rezistență la încetiniri pentru God's Strength 32 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Great Cleave
- niv. 10Storm Hammer
- niv. 15Warcry
- Poziția 1: Safe Lane95 %
Puternici împotriva lui Sven
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 47,6 % | 313 | |
| +4,1% | 53,3 % | 2.064 | |
| +3,3% | 52,3 % | 1.869 | |
| +3,0% | 52,9 % | 1.241 | |
| +3,0% | 47,0 % | 2.040 | |
| +2,9% | 49,4 % | 3.035 | |
| +2,7% | 52,6 % | 5.855 | |
| +2,7% | 52,3 % | 8.945 | |
| +2,5% | 46,3 % | 988 | |
| +2,3% | 47,7 % | 2.595 | |
| +2,3% | 47,3 % | 1.087 | |
| +2,2% | 49,4 % | 3.253 |
Sven e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,0% | 61,7 % | 514 | |
| +5,5% | 51,1 % | 867 | |
| +4,8% | 57,6 % | 2.949 | |
| +4,6% | 57,3 % | 1.734 | |
| +4,5% | 52,9 % | 13.089 | |
| +3,6% | 59,3 % | 1.396 | |
| +3,2% | 54,2 % | 1.006 | |
| +3,2% | 56,3 % | 609 | |
| +3,1% | 57,4 % | 190 | |
| +2,9% | 54,9 % | 2.993 | |
| +2,6% | 55,3 % | 6.079 | |
| +2,4% | 52,7 % | 1.943 |
Cu cine este Sven mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 56,3 % | 645 | |
| +3,7% | 54,3 % | 1.809 | |
| +2,8% | 50,3 % | 378 | |
| +2,8% | 51,4 % | 1.065 | |
| +2,5% | 54,9 % | 2.287 | |
| +2,2% | 57,3 % | 1.772 | |
| +2,2% | 52,3 % | 771 | |
| +2,2% | 56,0 % | 1.258 | |
| +2,1% | 56,4 % | 559 | |
| +2,1% | 56,6 % | 3.701 | |
| +2,1% | 54,7 % | 1.912 | |
| +2,1% | 52,9 % | 3.002 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











