
Lich: counteri și build în Dota 2
Lich în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Lich
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Magic Stick
- Iron Branch
- Enchanted Mango
- Sentry Ward
Cizme
- 7 minTranquil Boots
- 12 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 5 minWind Lace
- 6 minRing of Basilius
- 7 minInfused Raindrops
- 19 minGlimmer Cape
- 20 minAether Lens
- 21 minAghanim's Shard
- 22 minBlink Dagger
- 24 minForce Staff
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- Frost Shield oferă +50 regenerare de viață 14 %Salturi nelimitate pentru Chain Frost 86 %25
- 2 încărcături pentru Frost Shield 14 %Invocă Chain Frost la moarte 87 %20
- +0.3 s durată pentru Sinister Gaze 55 %-3.5 s de repaus pentru Frost Blast 46 %15
- +10% reducere a daunelor pentru Frost Shield 46 %+125 rază și daune zonale pentru Frost Blast 54 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Frost Blast
- niv. 11Frost Shield
- niv. 15Sinister Gaze
- Poziția 5: Hard Support71 %
- Poziția 4: Support28 %
Puternici împotriva lui Lich
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 48,2 % | 1.054 | |
| +2,7% | 46,7 % | 1.552 | |
| +2,3% | 52,5 % | 1.219 | |
| +2,3% | 50,6 % | 2.110 | |
| +2,1% | 46,9 % | 2.212 | |
| +2,0% | 49,7 % | 2.006 | |
| +1,9% | 50,4 % | 1.237 | |
| +1,9% | 48,7 % | 6.446 | |
| +1,8% | 49,2 % | 1.906 | |
| +1,7% | 48,4 % | 2.727 | |
| +1,6% | 50,7 % | 2.164 | |
| +1,5% | 49,0 % | 2.810 |
Lich e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 57,9 % | 1.192 | |
| +2,8% | 59,1 % | 1.683 | |
| +2,8% | 60,3 % | 1.008 | |
| +2,6% | 54,6 % | 1.485 | |
| +2,4% | 48,3 % | 522 | |
| +2,2% | 52,0 % | 433 | |
| +2,1% | 52,1 % | 6.976 | |
| +2,0% | 52,9 % | 8.106 | |
| +1,9% | 57,7 % | 1.140 | |
| +1,9% | 54,2 % | 7.021 | |
| +1,9% | 56,4 % | 2.841 | |
| +1,7% | 51,9 % | 5.324 |
Cu cine este Lich mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,8% | 51,7 % | 1.316 | |
| +2,6% | 51,3 % | 2.299 | |
| +2,5% | 51,1 % | 740 | |
| +2,4% | 54,3 % | 1.360 | |
| +2,2% | 51,7 % | 2.808 | |
| +2,2% | 51,3 % | 2.120 | |
| +2,0% | 54,1 % | 1.314 | |
| +1,9% | 53,2 % | 1.896 | |
| +1,8% | 58,3 % | 1.885 | |
| +1,8% | 53,9 % | 3.384 | |
| +1,6% | 51,1 % | 2.090 | |
| +1,5% | 56,1 % | 8.679 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











