
Drow Ranger: counteri și build în Dota 2
Drow Ranger în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Drow Ranger
Start
- Iron Branch
- Tango
- Circlet
- Faerie Fire
- Slippers of Agility
- Magic Stick
Cizme
- 8 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 5 minFalcon Blade
- 15 minDragon Lance
- 15 minYasha
- 23 minManta Style
- 25 minHurricane Pike
- 33 minButterfly
- 35 minCrystalys
Talente
- +8% șanse pentru Marksmanship 65 %+2 valuri de Multishot 35 %25
- 50% viteză de mișcare pentru sine de la Gust 43 %+25% daune pentru Multishot 58 %20
- +75 distanță de atac 58 %-6 s de repaus pentru Multishot 42 %15
- -18% cost de mana pentru Frost Arrows 31 %+1 săgeată per val pentru Multishot 69 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Multishot
- niv. 10Frost Arrows
- niv. 15Gust
- Poziția 1: Safe Lane73 %
- Poziția 2: Mid Lane17 %
Puternici împotriva lui Drow Ranger
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +7,9% | 61,2 % | 327 | |
| +3,4% | 55,2 % | 134 | |
| +3,2% | 59,6 % | 1.548 | |
| +3,1% | 58,4 % | 699 | |
| +3,0% | 55,6 % | 378 | |
| +2,9% | 54,7 % | 1.050 | |
| +2,6% | 56,5 % | 804 | |
| +2,6% | 42,2 % | 45 | |
| +2,4% | 54,3 % | 1.326 | |
| +2,4% | 50,0 % | 216 | |
| +2,1% | 51,3 % | 230 | |
| +2,0% | 58,1 % | 1.434 |
Drow Ranger e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 48,9 % | 546 | |
| +4,2% | 51,6 % | 1.288 | |
| +3,1% | 48,3 % | 1.972 | |
| +2,9% | 48,8 % | 416 | |
| +2,9% | 52,4 % | 1.026 | |
| +2,8% | 52,9 % | 680 | |
| +2,5% | 52,6 % | 862 | |
| +2,5% | 48,4 % | 376 | |
| +2,4% | 51,2 % | 604 | |
| +2,4% | 50,7 % | 355 | |
| +2,3% | 47,5 % | 2.543 | |
| +2,3% | 47,1 % | 682 |
Cu cine este Drow Ranger mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 48,7 % | 275 | |
| +4,0% | 53,2 % | 297 | |
| +3,9% | 52,4 % | 357 | |
| +3,8% | 56,5 % | 177 | |
| +2,9% | 45,7 % | 407 | |
| +2,9% | 50,1 % | 409 | |
| +2,4% | 51,0 % | 384 | |
| +2,2% | 52,3 % | 444 | |
| +2,0% | 51,9 % | 2.296 | |
| +2,0% | 51,5 % | 1.181 | |
| +1,9% | 45,7 % | 516 | |
| +1,8% | 47,6 % | 616 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











