
Chen: counteri și build în Dota 2
Chen în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Chen
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Magic Stick
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 14 minArcane Boots
- 27 minGuardian Greaves
Talente
- Hand of God aplică un descântec puternic 90 %Chen și creepii săi sunt vindecați complet de Hand of God 10 %25
- +15% amplificare vindecare pentru Divine Favor 0 %+1300 minim de viață pentru Holy Persuasion 100 %20
- +12% daune pentru Holy Persuasion 37 %+15% încetinire pentru Penitence 63 %15
- +75 daune pentru Penitence 100 %+25% viață/daune pentru Zealot 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Holy Persuasion
- niv. 10Penitence
- niv. 12Divine Favor
- Poziția 5: Hard Support68 %
- Poziția 4: Support28 %
Puternici împotriva lui Chen
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,7% | 62,1 % | 140 | |
| +6,6% | 67,2 % | 125 | |
| +6,2% | 64,2 % | 159 | |
| +5,1% | 60,5 % | 157 | |
| +3,6% | 63,6 % | 99 | |
| +3,4% | 59,5 % | 111 | |
| +3,0% | 59,1 % | 127 | |
| +2,9% | 53,0 % | 149 | |
| +2,8% | 48,9 % | 141 | |
| +2,7% | 59,6 % | 151 | |
| +2,3% | 59,3 % | 162 | |
| +2,0% | 60,6 % | 127 |
Chen e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 51,9 % | 206 | |
| +4,4% | 53,3 % | 165 | |
| +3,9% | 51,8 % | 249 | |
| +3,6% | 44,1 % | 204 | |
| +3,5% | 52,8 % | 127 | |
| +3,0% | 47,8 % | 159 | |
| +2,9% | 47,7 % | 149 | |
| +2,7% | 42,7 % | 150 | |
| +2,6% | 47,9 % | 355 | |
| +2,5% | 45,3 % | 179 | |
| +2,5% | 46,4 % | 220 | |
| +1,7% | 51,0 % | 98 |
Cu cine este Chen mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,4% | 60,5 % | 114 | |
| +6,2% | 59,1 % | 115 | |
| +3,9% | 50,0 % | 150 | |
| +2,7% | 49,6 % | 125 | |
| +2,5% | 48,7 % | 273 | |
| +2,4% | 49,7 % | 149 | |
| +1,6% | 51,2 % | 129 | |
| +1,4% | 47,2 % | 159 | |
| +1,4% | 50,0 % | 184 | |
| +1,4% | 48,5 % | 200 | |
| +1,0% | 43,9 % | 82 | |
| +0,8% | 46,1 % | 178 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











