
Chen: counteri și build în Dota 2
Chen în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Chen
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Sentry Ward
- Magic Stick
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 14 minArcane Boots
- 27 minGuardian Greaves
Talente
- Hand of God aplică un descântec puternic 90 %Chen și creepii săi sunt vindecați complet de Hand of God 10 %25
- +15% amplificare vindecare pentru Divine Favor 0 %+1300 minim de viață pentru Holy Persuasion 100 %20
- +12% daune pentru Holy Persuasion 37 %+15% încetinire pentru Penitence 63 %15
- +75 daune pentru Penitence 100 %+25% viață/daune pentru Zealot 0 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Holy Persuasion
- niv. 10Penitence
- niv. 12Divine Favor
- Poziția 5: Hard Support75 %
- Poziția 4: Support22 %
Puternici împotriva lui Chen
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,7% | 56,3 % | 174 | |
| +5,4% | 62,1 % | 182 | |
| +4,8% | 64,4 % | 219 | |
| +4,7% | 50,3 % | 191 | |
| +4,6% | 55,9 % | 161 | |
| +4,4% | 56,0 % | 150 | |
| +4,2% | 60,3 % | 146 | |
| +3,4% | 60,2 % | 161 | |
| +3,1% | 57,4 % | 190 | |
| +2,7% | 52,0 % | 171 | |
| +2,7% | 60,4 % | 202 | |
| +2,6% | 59,2 % | 211 |
Chen e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,5% | 50,2 % | 209 | |
| +5,0% | 61,1 % | 95 | |
| +3,7% | 55,9 % | 213 | |
| +3,4% | 50,6 % | 160 | |
| +3,3% | 51,8 % | 141 | |
| +2,9% | 49,2 % | 179 | |
| +2,7% | 49,0 % | 192 | |
| +2,6% | 45,3 % | 150 | |
| +2,1% | 52,6 % | 384 | |
| +1,8% | 53,3 % | 212 | |
| +1,8% | 47,9 % | 215 | |
| +1,3% | 48,4 % | 405 |
Cu cine este Chen mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 56,3 % | 174 | |
| +4,3% | 52,8 % | 212 | |
| +3,4% | 52,3 % | 256 | |
| +3,1% | 57,1 % | 161 | |
| +3,1% | 55,1 % | 216 | |
| +2,9% | 50,8 % | 132 | |
| +2,6% | 51,9 % | 183 | |
| +1,8% | 54,0 % | 213 | |
| +1,7% | 46,4 % | 179 | |
| +1,4% | 50,0 % | 220 | |
| +0,5% | 44,7 % | 159 | |
| +0,4% | 47,8 % | 186 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











