
Axe: counteri și build în Dota 2
Axe în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Axe
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 40 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 9 minVanguard
- 14 minBlink Dagger
- 17 minBlade Mail
- 26 minAghanim's Shard
- 28 minPerseverance
- 29 minBlack King Bar
- 31 minKaya
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +85 zonă de efect pentru Berserker's Call 81 %+150 daune pentru Culling Blade 19 %25
- +15 forță 28 %+40 daune pentru Counter Helix 72 %20
- +8 daune pe secundă pentru Battle Hunger 55 %+10 armură pentru Berserker's Call 45 %15
- +3 s durată bonusuri ucidere pentru Culling Blade 20 %+8% viteză de mișcare per instanță activă de Battle Hunger 80 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Counter Helix
- niv. 11Berserker's Call
- niv. 15Battle Hunger
- Poziția 3: Off Lane93 %
Puternici împotriva lui Axe
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,1% | 56,4 % | 16.040 | |
| +3,8% | 56,1 % | 2.221 | |
| +3,5% | 53,4 % | 2.472 | |
| +2,9% | 55,5 % | 8.280 | |
| +2,9% | 47,6 % | 542 | |
| +2,8% | 50,8 % | 4.098 | |
| +2,7% | 46,8 % | 3.591 | |
| +2,2% | 52,8 % | 3.818 | |
| +2,1% | 49,0 % | 1.442 | |
| +2,1% | 55,5 % | 1.917 | |
| +1,9% | 53,0 % | 13.586 | |
| +1,9% | 52,6 % | 20.299 |
Axe e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,4% | 52,1 % | 6.948 | |
| +5,8% | 55,1 % | 7.090 | |
| +4,3% | 53,0 % | 7.042 | |
| +4,1% | 56,0 % | 2.548 | |
| +3,9% | 54,9 % | 510 | |
| +3,4% | 54,1 % | 2.372 | |
| +3,0% | 50,1 % | 621 | |
| +3,0% | 50,9 % | 852 | |
| +2,7% | 54,7 % | 1.436 | |
| +2,6% | 49,1 % | 14.338 | |
| +2,5% | 48,4 % | 2.941 | |
| +2,4% | 50,3 % | 5.979 |
Cu cine este Axe mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 52,7 % | 205 | |
| +3,9% | 52,8 % | 163 | |
| +3,5% | 54,3 % | 788 | |
| +3,3% | 52,0 % | 506 | |
| +2,7% | 52,9 % | 2.721 | |
| +2,7% | 55,9 % | 2.960 | |
| +2,5% | 58,3 % | 662 | |
| +2,3% | 53,5 % | 11.647 | |
| +2,0% | 48,6 % | 1.422 | |
| +2,0% | 51,4 % | 8.059 | |
| +1,8% | 51,0 % | 2.316 | |
| +1,8% | 53,0 % | 883 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











