
Axe: counteri și build în Dota 2
Axe în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Axe
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 40 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 9 minVanguard
- 14 minBlink Dagger
- 17 minBlade Mail
- 26 minAghanim's Shard
- 28 minPerseverance
- 29 minBlack King Bar
- 31 minKaya
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +85 zonă de efect pentru Berserker's Call 81 %+150 daune pentru Culling Blade 19 %25
- +15 forță 28 %+40 daune pentru Counter Helix 72 %20
- +8 daune pe secundă pentru Battle Hunger 55 %+10 armură pentru Berserker's Call 45 %15
- +3 s durată bonusuri ucidere pentru Culling Blade 20 %+8% viteză de mișcare per instanță activă de Battle Hunger 80 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Counter Helix
- niv. 11Berserker's Call
- niv. 15Battle Hunger
- Poziția 3: Off Lane94 %
Puternici împotriva lui Axe
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 54,3 % | 12.259 | |
| +3,2% | 53,9 % | 2.144 | |
| +2,7% | 51,1 % | 2.068 | |
| +2,6% | 47,2 % | 3.705 | |
| +2,5% | 47,9 % | 3.169 | |
| +2,5% | 51,3 % | 2.621 | |
| +2,4% | 54,1 % | 8.192 | |
| +2,1% | 52,2 % | 20.094 | |
| +2,0% | 50,3 % | 2.242 | |
| +2,0% | 49,2 % | 4.859 | |
| +1,9% | 51,8 % | 4.534 | |
| +1,8% | 44,9 % | 2.799 |
Axe e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 53,4 % | 6.759 | |
| +5,0% | 56,0 % | 7.944 | |
| +3,7% | 58,9 % | 2.433 | |
| +3,6% | 56,2 % | 1.978 | |
| +3,4% | 55,7 % | 662 | |
| +2,9% | 51,2 % | 1.596 | |
| +2,6% | 54,2 % | 2.454 | |
| +2,5% | 52,2 % | 3.969 | |
| +2,3% | 51,5 % | 9.314 | |
| +2,2% | 50,8 % | 13.388 | |
| +2,2% | 55,2 % | 11.942 | |
| +2,1% | 52,4 % | 1.453 |
Cu cine este Axe mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 58,4 % | 274 | |
| +4,4% | 53,9 % | 167 | |
| +4,1% | 55,7 % | 1.081 | |
| +3,1% | 51,4 % | 1.796 | |
| +2,8% | 55,1 % | 1.188 | |
| +2,8% | 57,2 % | 566 | |
| +2,7% | 54,3 % | 887 | |
| +2,5% | 53,2 % | 2.048 | |
| +2,4% | 56,6 % | 3.181 | |
| +2,4% | 52,5 % | 2.164 | |
| +2,3% | 49,7 % | 3.087 | |
| +2,1% | 52,7 % | 2.211 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











