
Axe: counteri și build în Dota 2
Axe în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Axe
Start
- Tango
- Iron Branch
- Quelling Blade
- Gauntlets of Strength
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 9 minPhase Boots
- 40 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 9 minVanguard
- 14 minBlink Dagger
- 17 minBlade Mail
- 26 minAghanim's Shard
- 28 minPerseverance
- 29 minBlack King Bar
- 31 minKaya
- 35 minAghanim's Scepter
Talente
- +85 zonă de efect pentru Berserker's Call 81 %+150 daune pentru Culling Blade 19 %25
- +15 forță 28 %+40 daune pentru Counter Helix 72 %20
- +8 daune pe secundă pentru Battle Hunger 55 %+10 armură pentru Berserker's Call 45 %15
- +3 s durată bonusuri ucidere pentru Culling Blade 20 %+8% viteză de mișcare per instanță activă de Battle Hunger 80 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Counter Helix
- niv. 11Berserker's Call
- niv. 15Battle Hunger
- Poziția 3: Off Lane91 %
Puternici împotriva lui Axe
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,3% | 53,5 % | 600 | |
| +3,0% | 54,6 % | 4.346 | |
| +2,8% | 53,8 % | 658 | |
| +2,7% | 48,3 % | 800 | |
| +2,5% | 49,6 % | 822 | |
| +2,4% | 51,4 % | 611 | |
| +2,4% | 51,9 % | 2.687 | |
| +2,0% | 52,7 % | 3.209 | |
| +2,0% | 53,4 % | 2.072 | |
| +2,0% | 53,6 % | 289 | |
| +2,0% | 48,3 % | 754 | |
| +1,9% | 49,4 % | 482 |
Axe e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 58,6 % | 336 | |
| +4,9% | 52,9 % | 2.334 | |
| +4,5% | 54,6 % | 467 | |
| +4,4% | 60,6 % | 1.090 | |
| +3,5% | 56,4 % | 1.327 | |
| +3,3% | 56,6 % | 767 | |
| +2,9% | 57,7 % | 1.321 | |
| +2,6% | 56,5 % | 653 | |
| +2,6% | 53,5 % | 2.559 | |
| +2,5% | 52,2 % | 1.541 | |
| +2,2% | 55,6 % | 565 | |
| +2,2% | 51,7 % | 2.462 |
Cu cine este Axe mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,7% | 53,2 % | 77 | |
| +4,4% | 61,2 % | 98 | |
| +4,2% | 58,1 % | 129 | |
| +4,1% | 53,6 % | 69 | |
| +3,7% | 53,3 % | 435 | |
| +3,3% | 55,9 % | 1.405 | |
| +2,7% | 55,2 % | 500 | |
| +2,7% | 53,4 % | 1.233 | |
| +2,6% | 54,9 % | 1.427 | |
| +2,5% | 53,2 % | 1.169 | |
| +2,4% | 55,0 % | 209 | |
| +2,3% | 50,8 % | 703 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











