
Arc Warden: counteri și build în Dota 2
Arc Warden în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Arc Warden
Start
- Iron Branch
- Circlet
- Faerie Fire
- Tango
- Observer Ward
Cizme
- 24 minBoots of Travel
- 45 minBoots of Travel 2
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 8 minHand of Midas
- 14 minMaelstrom
- 20 minMjollnir
- 23 minOrchid Malevolence
- 27 minDragon Lance
- 28 minManta Style
- 31 minBloodthorn
Talente
- +1.0 puncte pentru toate atributele pentru Runic Infusion 82 %+240 daune pentru Spark Wraith 18 %25
- +30 s durată pentru Spark Wraith 4 %-4 s de repaus pentru Magnetic Field 96 %20
- +20% încetinire pentru Flux 33 %+25 viteză de atac pentru Magnetic Field 67 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Spark Wraith
- niv. 10Flux
- niv. 15Magnetic Field
- Poziția 2: Mid Lane91 %
Puternici împotriva lui Arc Warden
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +10,5% | 63,2 % | 383 | |
| +9,1% | 56,4 % | 624 | |
| +4,0% | 53,1 % | 273 | |
| +3,6% | 49,5 % | 582 | |
| +3,5% | 52,7 % | 2.505 | |
| +3,3% | 49,0 % | 657 | |
| +3,2% | 51,3 % | 2.117 | |
| +2,6% | 48,1 % | 750 | |
| +2,6% | 44,4 % | 708 | |
| +2,4% | 45,6 % | 193 | |
| +2,2% | 50,4 % | 351 | |
| +2,1% | 47,4 % | 209 |
Arc Warden e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 60,6 % | 1.203 | |
| +4,4% | 58,5 % | 3.535 | |
| +4,2% | 56,8 % | 1.179 | |
| +4,0% | 60,0 % | 580 | |
| +4,0% | 61,6 % | 581 | |
| +3,7% | 61,7 % | 592 | |
| +3,4% | 59,9 % | 675 | |
| +3,3% | 59,9 % | 387 | |
| +2,9% | 55,6 % | 705 | |
| +2,8% | 60,0 % | 405 | |
| +2,8% | 57,1 % | 382 | |
| +2,8% | 54,8 % | 2.327 |
Cu cine este Arc Warden mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 59,1 % | 486 | |
| +4,2% | 58,2 % | 402 | |
| +3,4% | 58,7 % | 1.432 | |
| +3,1% | 56,7 % | 970 | |
| +2,7% | 51,7 % | 242 | |
| +2,6% | 51,7 % | 317 | |
| +2,5% | 54,0 % | 557 | |
| +2,3% | 51,8 % | 1.437 | |
| +2,1% | 53,6 % | 895 | |
| +2,1% | 58,7 % | 555 | |
| +2,0% | 53,0 % | 300 | |
| +1,9% | 52,0 % | 306 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











