
Zeus: counteri și build în Dota 2
Zeus în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Zeus
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Enchanted Mango
- Magic Stick
- Iron Branch
- Clarity
Cizme
- 10 minArcane Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minNull Talisman
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 25 minKaya
- 27 minAghanim's Scepter
- 37 minRefresher Orb
Talente
- 325 zonă de efect pentru Lightning Bolt 100 %3 încărcături pentru Heavenly Jump 0 %25
- +60 daune pentru Arc Lightning 47 %+0.5 s de mininăucire pentru Lightning Bolt 53 %20
- +75 daune pentru Thundergod's Wrath 80 %-20% cost de mana/repaus pentru Arc Lightning 20 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Lightning Bolt
- niv. 10Arc Lightning
- niv. 15Heavenly Jump
- Poziția 4: Support35 %
- Poziția 2: Mid Lane33 %
- Poziția 5: Hard Support27 %
Puternici împotriva lui Zeus
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 54,7 % | 148 | |
| +4,4% | 54,8 % | 447 | |
| +4,4% | 59,5 % | 237 | |
| +3,3% | 54,5 % | 1.517 | |
| +2,9% | 49,8 % | 253 | |
| +2,6% | 51,1 % | 618 | |
| +2,5% | 55,8 % | 303 | |
| +2,4% | 50,0 % | 270 | |
| +2,3% | 50,7 % | 367 | |
| +2,3% | 49,4 % | 1.892 | |
| +2,3% | 49,2 % | 510 | |
| +2,2% | 40,0 % | 50 |
Zeus e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 57,1 % | 126 | |
| +3,5% | 65,4 % | 127 | |
| +3,1% | 51,3 % | 1.582 | |
| +3,0% | 52,0 % | 785 | |
| +2,8% | 51,1 % | 1.739 | |
| +2,7% | 54,2 % | 705 | |
| +2,6% | 56,9 % | 508 | |
| +2,4% | 51,9 % | 2.187 | |
| +2,3% | 53,9 % | 384 | |
| +2,2% | 54,1 % | 416 | |
| +2,1% | 55,8 % | 801 | |
| +2,0% | 50,2 % | 1.142 |
Cu cine este Zeus mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,7% | 62,1 % | 195 | |
| +3,5% | 53,6 % | 207 | |
| +3,5% | 57,6 % | 476 | |
| +3,3% | 49,1 % | 214 | |
| +3,1% | 57,8 % | 147 | |
| +3,1% | 53,2 % | 481 | |
| +3,0% | 53,2 % | 724 | |
| +3,0% | 53,3 % | 548 | |
| +2,9% | 52,5 % | 594 | |
| +2,7% | 53,4 % | 253 | |
| +2,7% | 54,7 % | 804 | |
| +2,6% | 50,0 % | 402 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











