
Terrorblade: counteri și build în Dota 2
Terrorblade în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Terrorblade
Start
- Iron Branch
- Tango
- Quelling Blade
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 8 minFalcon Blade
- 13 minYasha
- 18 minManta Style
- 22 minDragon Lance
- 30 minEye of Skadi
- 32 minHurricane Pike
- 33 minButterfly
- 35 minBlack King Bar
Talente
- -30 s de repaus pentru Sunder 50 %+30 s durată pentru Metamorphosis 50 %25
- +10 puncte pentru toate atributele 48 %+8 s durată pentru Conjure Image 52 %20
- -10 s de repaus pentru Metamorphosis 100 %-25% viață minimă rămasă după schimb pentru Sunder 0 %15
- +1 s durată pentru Reflection 6 %-2 s de repaus pentru Conjure Image 94 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Conjure Image
- niv. 9Metamorphosis
- niv. 15Reflection
- Poziția 1: Safe Lane97 %
Puternici împotriva lui Terrorblade
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,8% | 60,3 % | 595 | |
| +5,9% | 60,8 % | 293 | |
| +5,8% | 60,3 % | 935 | |
| +5,2% | 57,5 % | 581 | |
| +4,8% | 58,2 % | 388 | |
| +4,4% | 57,7 % | 506 | |
| +4,3% | 53,3 % | 482 | |
| +4,2% | 51,7 % | 201 | |
| +4,2% | 59,7 % | 221 | |
| +3,5% | 53,7 % | 937 | |
| +3,4% | 51,1 % | 409 | |
| +3,2% | 59,3 % | 81 |
Terrorblade e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,9% | 58,5 % | 629 | |
| +6,4% | 59,1 % | 347 | |
| +6,3% | 56,0 % | 357 | |
| +5,5% | 56,0 % | 389 | |
| +5,2% | 58,6 % | 87 | |
| +4,7% | 54,5 % | 512 | |
| +4,7% | 58,8 % | 391 | |
| +4,7% | 57,3 % | 518 | |
| +4,0% | 46,9 % | 211 | |
| +4,0% | 55,7 % | 458 | |
| +4,0% | 50,6 % | 1.157 | |
| +4,0% | 53,9 % | 469 |
Cu cine este Terrorblade mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,4% | 53,8 % | 199 | |
| +4,3% | 54,2 % | 271 | |
| +3,4% | 53,0 % | 83 | |
| +3,0% | 54,5 % | 202 | |
| +2,8% | 51,7 % | 346 | |
| +2,8% | 51,7 % | 87 | |
| +2,7% | 50,2 % | 223 | |
| +2,5% | 50,6 % | 360 | |
| +2,3% | 52,6 % | 644 | |
| +2,2% | 49,6 % | 1.055 | |
| +2,2% | 50,1 % | 1.310 | |
| +2,1% | 54,5 % | 475 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











