
Techies: counteri și build în Dota 2
Techies în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Techies
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Faerie Fire
Cizme
- 6 minTranquil Boots
- 11 minArcane Boots
Talente
- +253 daune 8 %-0.8 s de amânare de activare pentru Proximity Mines 92 %25
- +160 daune pentru Sticky Bomb 12 %-15 s de repaus pentru Blast Off! 88 %20
- +175 daune pentru Blast Off! 100 %+25% durată efect pozitiv/dezarmare pentru Reactive Tazer 0 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Blast Off!
- niv. 9Reactive Tazer
- niv. 15Sticky Bomb
- Poziția 4: Support49 %
- Poziția 5: Hard Support39 %
- Poziția 2: Mid Lane10 %
Puternici împotriva lui Techies
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 51,0 % | 3.419 | |
| +3,7% | 56,0 % | 655 | |
| +3,6% | 47,9 % | 2.367 | |
| +3,0% | 47,8 % | 159 | |
| +2,9% | 51,1 % | 1.212 | |
| +2,8% | 51,1 % | 2.498 | |
| +2,6% | 52,2 % | 6.853 | |
| +2,4% | 52,1 % | 2.821 | |
| +2,3% | 48,8 % | 2.428 | |
| +2,2% | 48,7 % | 824 | |
| +2,1% | 52,0 % | 1.862 | |
| +1,8% | 50,0 % | 1.831 |
Techies e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 54,3 % | 994 | |
| +4,6% | 61,9 % | 818 | |
| +3,6% | 50,4 % | 704 | |
| +3,5% | 57,8 % | 593 | |
| +2,7% | 53,7 % | 877 | |
| +2,7% | 55,8 % | 4.299 | |
| +2,6% | 53,4 % | 1.993 | |
| +2,4% | 51,8 % | 2.158 | |
| +2,4% | 53,9 % | 2.358 | |
| +2,3% | 57,6 % | 1.112 | |
| +2,2% | 54,0 % | 900 | |
| +2,2% | 55,2 % | 2.300 |
Cu cine este Techies mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,4% | 56,5 % | 1.190 | |
| +4,1% | 57,3 % | 646 | |
| +4,1% | 54,8 % | 509 | |
| +3,6% | 58,1 % | 6.478 | |
| +3,5% | 57,8 % | 685 | |
| +3,0% | 54,8 % | 1.431 | |
| +2,9% | 53,9 % | 1.335 | |
| +2,6% | 55,6 % | 968 | |
| +2,3% | 54,0 % | 2.628 | |
| +2,1% | 56,3 % | 1.704 | |
| +2,1% | 52,3 % | 1.727 | |
| +2,1% | 53,6 % | 1.370 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











