
Luna: counteri și build în Dota 2
Luna în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Luna
Start
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Tango
- Magic Wand
- Magic Stick
- Quelling Blade
Cizme
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 11 minMask of Madness
- 14 minYasha
- 18 minManta Style
- 24 minBlink Dagger
- 27 minButterfly
- 29 minBlack King Bar
- 32 minCrystalys
- 38 minSatanic
Talente
- +25/50 daune aliați/sine pentru Lunar Blessing 90 %Lucent Beam lovește o țintă suplimentară 10 %25
- -40.0 s de repaus pentru Eclipse 100 %1.5x daune/viteză pentru Lunar Orbit 0 %20
- +1 lamă pentru Lunar Orbit 80 %+80 daune pentru Lucent Beam 20 %15
- +5% reducere a daunelor pentru Moon Glaives 88 %+0.5 s de mininăucire pentru Lucent Beam 12 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Moon Glaives
- niv. 9Lucent Beam
- niv. 15Lunar Orbit
- Poziția 1: Safe Lane98 %
Puternici împotriva lui Luna
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 58,1 % | 465 | |
| +3,8% | 56,7 % | 231 | |
| +3,4% | 55,9 % | 1.754 | |
| +2,7% | 55,0 % | 1.660 | |
| +2,5% | 49,1 % | 116 | |
| +2,4% | 47,0 % | 1.112 | |
| +2,4% | 49,9 % | 403 | |
| +2,3% | 47,9 % | 551 | |
| +2,3% | 49,6 % | 407 | |
| +2,3% | 50,5 % | 1.135 | |
| +2,2% | 48,1 % | 1.137 | |
| +2,2% | 48,1 % | 707 |
Luna e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,9% | 56,9 % | 2.743 | |
| +3,8% | 56,3 % | 245 | |
| +3,2% | 56,7 % | 1.153 | |
| +3,1% | 55,9 % | 567 | |
| +3,0% | 54,5 % | 617 | |
| +2,8% | 48,0 % | 327 | |
| +2,6% | 57,8 % | 1.264 | |
| +2,5% | 52,9 % | 3.490 | |
| +2,5% | 53,7 % | 2.507 | |
| +2,3% | 51,0 % | 775 | |
| +2,0% | 51,2 % | 322 | |
| +2,0% | 55,0 % | 827 |
Cu cine este Luna mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 55,1 % | 1.108 | |
| +3,5% | 51,0 % | 202 | |
| +3,3% | 52,9 % | 535 | |
| +3,1% | 56,5 % | 3.566 | |
| +2,9% | 59,4 % | 537 | |
| +2,8% | 56,3 % | 579 | |
| +2,7% | 55,5 % | 1.195 | |
| +2,6% | 55,2 % | 1.347 | |
| +2,6% | 56,2 % | 482 | |
| +2,6% | 52,5 % | 864 | |
| +2,5% | 63,1 % | 298 | |
| +2,5% | 56,2 % | 2.461 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











