
Lina: counteri și build în Dota 2
Lina în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Lina
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Observer Ward
Cizme
- 14 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 3 minNull Talisman
- 4 minMagic Wand
- 14 minKaya
- 15 minMaelstrom
- 23 minAghanim's Scepter
- 23 minYasha and Kaya
- 25 minBlink Dagger
- 25 minShadow Blade
- 31 minBlack King Bar
Talente
- +1 s de ardere pentru Slow Burn 28 %150% atac critic împotriva țintelor afectate de Slow Burn 72 %25
- -20 s de repaus pentru Laguna Blade 56 %+10/1% bonusuri per suprapunere pentru Fiery Soul 44 %20
- 5% rezistență la magie per suprapunere pentru Fiery Soul 47 %+110 daune pentru Light Strike Array 53 %15
- +25 daune 40 %-3 s de repaus pentru Dragon Slave 60 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Dragon Slave
- niv. 10Fiery Soul
- niv. 15Light Strike Array
- Poziția 2: Mid Lane78 %
- Poziția 4: Support11 %
Puternici împotriva lui Lina
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +1,9% | 49,6 % | 417 | |
| +1,8% | 56,1 % | 1.261 | |
| +1,7% | 54,2 % | 2.474 | |
| +1,5% | 55,3 % | 4.317 | |
| +1,3% | 52,5 % | 11.230 | |
| +1,3% | 54,9 % | 4.244 | |
| +1,2% | 55,4 % | 11.981 | |
| +1,1% | 55,0 % | 3.001 | |
| +1,1% | 53,5 % | 3.517 | |
| +1,1% | 54,4 % | 1.896 | |
| +1,0% | 53,0 % | 1.802 | |
| +1,0% | 50,7 % | 3.080 |
Lina e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,2% | 48,7 % | 10.401 | |
| +3,0% | 48,4 % | 994 | |
| +2,7% | 47,5 % | 2.685 | |
| +2,7% | 51,3 % | 1.453 | |
| +2,7% | 46,8 % | 1.527 | |
| +2,5% | 51,7 % | 2.656 | |
| +2,3% | 43,8 % | 863 | |
| +2,2% | 49,8 % | 1.699 | |
| +2,1% | 49,4 % | 1.891 | |
| +2,0% | 53,3 % | 2.818 | |
| +1,6% | 53,6 % | 1.014 | |
| +1,4% | 51,1 % | 6.031 |
Cu cine este Lina mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,3% | 48,4 % | 762 | |
| +2,6% | 43,8 % | 315 | |
| +2,2% | 49,4 % | 3.980 | |
| +2,0% | 44,7 % | 1.545 | |
| +2,0% | 47,8 % | 1.346 | |
| +1,7% | 53,8 % | 9.066 | |
| +1,7% | 50,7 % | 6.078 | |
| +1,5% | 49,7 % | 3.805 | |
| +1,4% | 46,4 % | 1.796 | |
| +1,4% | 47,7 % | 2.839 | |
| +1,3% | 49,4 % | 8.738 | |
| +1,2% | 48,3 % | 1.172 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











