
Death Prophet: counteri și build în Dota 2
Death Prophet în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Death Prophet
Start
- Tango
- Iron Branch
- Faerie Fire
- Circlet
- Observer Ward
Cizme
- 19 minBoots of Travel
- 9 minPower Treads
- 9 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 3 minNull Talisman
- 4 minInfused Raindrops
- 11 minKaya
- 17 minKaya and Sange
- 19 minBlink Dagger
- 25 minBlack King Bar
Talente
- -22 s timp de refacere pentru Spirit Siphon 100 %Decesele survenite cât timp Exorcism este activ măresc durata cu +8 s 0 %25
- +6 spirite pentru Exorcism 80 %+30 daune/vindecare pentru Spirit Siphon 20 %20
Ordinea abilităților
- niv. 7Crypt Swarm
- niv. 9Spirit Siphon
- niv. 15Silence
- Poziția 2: Mid Lane48 %
- Poziția 3: Off Lane22 %
- Poziția 4: Support16 %
- Poziția 5: Hard Support11 %
Puternici împotriva lui Death Prophet
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 57,5 % | 167 | |
| +4,5% | 58,8 % | 136 | |
| +4,1% | 53,8 % | 952 | |
| +4,0% | 60,2 % | 522 | |
| +3,6% | 58,6 % | 502 | |
| +3,4% | 57,1 % | 280 | |
| +3,3% | 52,4 % | 212 | |
| +3,1% | 56,5 % | 632 | |
| +3,0% | 56,7 % | 134 | |
| +3,0% | 57,8 % | 206 | |
| +2,6% | 59,6 % | 542 | |
| +2,5% | 55,6 % | 439 |
Death Prophet e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 59,5 % | 190 | |
| +4,5% | 54,3 % | 92 | |
| +4,3% | 55,2 % | 248 | |
| +4,3% | 55,4 % | 294 | |
| +4,1% | 50,9 % | 383 | |
| +3,9% | 55,8 % | 165 | |
| +3,8% | 53,4 % | 519 | |
| +3,6% | 50,0 % | 298 | |
| +3,4% | 57,4 % | 54 | |
| +3,2% | 49,3 % | 306 | |
| +3,1% | 48,1 % | 235 | |
| +3,0% | 51,7 % | 87 |
Cu cine este Death Prophet mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +6,5% | 56,3 % | 119 | |
| +3,9% | 46,6 % | 73 | |
| +3,7% | 48,3 % | 209 | |
| +3,3% | 48,5 % | 262 | |
| +3,1% | 47,9 % | 140 | |
| +3,0% | 51,1 % | 519 | |
| +2,8% | 48,2 % | 473 | |
| +2,7% | 50,0 % | 138 | |
| +2,5% | 51,4 % | 290 | |
| +2,2% | 51,6 % | 821 | |
| +2,2% | 47,2 % | 142 | |
| +2,0% | 46,7 % | 122 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











