
Ursa: counteri și build în Dota 2
Ursa în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Ursa
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
Cizme
- 7 minPhase Boots
- 7 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 10 minPerseverance
- 14 minBattle Fury
- 17 minBlink Dagger
- 23 minSkull Basher
- 28 minBlack King Bar
- 29 minAghanim's Scepter
- 33 minMonkey King Bar
- 35 minAbyssal Blade
Talente
- Earthshock are 2 încărcături 15 %+3 atacuri cu Overpower 85 %25
- +300 rază pentru Earthshock 15 %+6 daune pentru Fury Swipes 85 %20
- +0.5% viață drept daune pentru Maul 0 %+25% rezistență la efecte negative pentru Enrage 100 %15
Ordinea abilităților
- niv. 7Fury Swipes
- niv. 10Overpower
- niv. 15Earthshock
- Poziția 1: Safe Lane89 %
Puternici împotriva lui Ursa
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,0% | 53,0 % | 1.315 | |
| +4,6% | 60,1 % | 3.274 | |
| +4,2% | 55,3 % | 1.733 | |
| +4,0% | 58,5 % | 3.434 | |
| +3,9% | 55,6 % | 563 | |
| +3,8% | 56,5 % | 2.930 | |
| +3,6% | 52,8 % | 1.647 | |
| +3,3% | 50,5 % | 1.433 | |
| +3,2% | 61,0 % | 367 | |
| +3,2% | 47,7 % | 1.322 | |
| +3,0% | 49,4 % | 2.221 | |
| +2,7% | 53,3 % | 2.590 |
Ursa e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 55,4 % | 1.003 | |
| +5,2% | 53,2 % | 568 | |
| +4,3% | 53,5 % | 3.726 | |
| +3,9% | 51,5 % | 204 | |
| +3,1% | 56,5 % | 1.769 | |
| +2,9% | 53,2 % | 2.823 | |
| +2,7% | 51,3 % | 3.335 | |
| +2,6% | 50,0 % | 1.111 | |
| +2,4% | 51,9 % | 1.114 | |
| +2,3% | 60,1 % | 3.159 | |
| +2,2% | 49,4 % | 3.253 | |
| +2,1% | 51,3 % | 8.886 |
Cu cine este Ursa mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 58,8 % | 374 | |
| +3,6% | 51,7 % | 1.388 | |
| +3,1% | 51,4 % | 292 | |
| +3,1% | 54,7 % | 316 | |
| +2,6% | 52,5 % | 1.260 | |
| +2,5% | 50,3 % | 429 | |
| +2,2% | 49,7 % | 2.474 | |
| +2,2% | 51,3 % | 997 | |
| +2,1% | 51,6 % | 4.593 | |
| +2,0% | 50,8 % | 1.265 | |
| +1,9% | 50,6 % | 2.091 | |
| +1,8% | 54,0 % | 3.661 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











