
Phantom Assassin: counteri și build în Dota 2
Phantom Assassin în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Phantom Assassin
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Iron Branch
- Magic Stick
- Faerie Fire
- Circlet
Cizme
- 9 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 2 minWraith Band
- 11 minPerseverance
- 15 minBattle Fury
- 21 minDesolator
- 26 minBlack King Bar
- 30 minSkull Basher
- 36 minSatanic
- 36 minAbyssal Blade
Talente
- +10% șanse pentru Coup de Grace 33 %3 proiectile de Stifling Dagger 67 %25
- +200 distanță de invocare pentru Phantom Strike 35 %+60 viteză de atac pentru Phantom Strike 65 %20
- +20% evitare pentru Immaterial 62 %+15% daune pentru Stifling Dagger 38 %15
- +0.8 s durată pentru Phantom Strike 70 %-2.0 s de repaus pentru Stifling Dagger 30 %10
Ordinea abilităților
- niv. 8Stifling Dagger
- niv. 9Phantom Strike
- niv. 15Immaterial
- Poziția 1: Safe Lane95 %
Puternici împotriva lui Phantom Assassin
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,3% | 53,0 % | 7.042 | |
| +3,7% | 49,5 % | 1.579 | |
| +3,3% | 51,8 % | 3.434 | |
| +3,2% | 59,7 % | 694 | |
| +3,2% | 52,6 % | 11.465 | |
| +3,1% | 53,5 % | 2.047 | |
| +2,9% | 52,2 % | 2.097 | |
| +2,9% | 47,8 % | 4.076 | |
| +2,9% | 50,5 % | 2.585 | |
| +2,8% | 52,1 % | 6.462 | |
| +2,8% | 51,1 % | 1.225 | |
| +2,7% | 51,3 % | 3.335 |
Phantom Assassin e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 53,0 % | 411 | |
| +4,4% | 56,0 % | 150 | |
| +4,0% | 53,8 % | 1.760 | |
| +3,8% | 57,5 % | 964 | |
| +3,7% | 61,4 % | 319 | |
| +3,3% | 53,9 % | 6.907 | |
| +3,1% | 54,1 % | 549 | |
| +3,0% | 55,1 % | 2.537 | |
| +2,9% | 51,1 % | 4.188 | |
| +2,8% | 56,8 % | 1.105 | |
| +2,7% | 57,5 % | 1.373 | |
| +2,5% | 60,4 % | 4.505 |
Cu cine este Phantom Assassin mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,5% | 58,1 % | 465 | |
| +2,8% | 53,1 % | 501 | |
| +2,6% | 50,9 % | 7.520 | |
| +2,2% | 47,7 % | 329 | |
| +2,1% | 50,0 % | 1.353 | |
| +2,0% | 54,1 % | 2.490 | |
| +2,0% | 53,2 % | 2.504 | |
| +1,9% | 44,5 % | 2.802 | |
| +1,8% | 48,4 % | 620 | |
| +1,7% | 50,0 % | 2.144 | |
| +1,6% | 49,8 % | 1.296 | |
| +1,5% | 49,3 % | 1.411 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











