
Earthshaker: counteri și build în Dota 2
Earthshaker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Earthshaker
Start
- Tango
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 10 minPower Treads
- 9 minArcane Boots
- 10 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 4 minSoul Ring
- 4 minRing of Basilius
- 13 minBlink Dagger
- 19 minKaya
- 26 minYasha and Kaya
- 26 minAghanim's Scepter
- 33 minBlack King Bar
Talente
- -50% repaus pentru Echo Slam 70 %-1.5 s de repaus pentru Enchant Totem 30 %25
- +50 daune pentru Echo Slam 69 %+65% daune pentru Enchant Totem 31 %20
- +200 distanță pentru Fissure 12 %+50 daune pentru Aftershock 88 %15
- +25 daune de bază 44 %+75 daune pentru Fissure 56 %10
Ordinea abilităților
- niv. 10Enchant Totem
- niv. 10Aftershock
- niv. 15Fissure
- Poziția 2: Mid Lane32 %
- Poziția 4: Support31 %
- Poziția 3: Off Lane30 %
Puternici împotriva lui Earthshaker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,6% | 55,1 % | 2.310 | |
| +2,8% | 52,2 % | 2.577 | |
| +2,5% | 52,9 % | 3.490 | |
| +2,4% | 53,4 % | 920 | |
| +2,3% | 50,3 % | 3.132 | |
| +2,3% | 55,7 % | 679 | |
| +2,2% | 49,7 % | 2.166 | |
| +2,1% | 50,7 % | 1.072 | |
| +2,0% | 47,0 % | 1.136 | |
| +2,0% | 47,5 % | 337 | |
| +1,8% | 55,0 % | 985 | |
| +1,8% | 47,7 % | 2.056 |
Earthshaker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,6% | 60,8 % | 306 | |
| +8,0% | 51,1 % | 264 | |
| +4,1% | 57,0 % | 1.308 | |
| +3,9% | 55,7 % | 526 | |
| +3,9% | 50,7 % | 294 | |
| +3,6% | 54,7 % | 1.968 | |
| +3,1% | 49,3 % | 990 | |
| +3,0% | 56,5 % | 874 | |
| +3,0% | 51,1 % | 2.880 | |
| +2,9% | 54,3 % | 2.770 | |
| +2,4% | 53,3 % | 150 | |
| +2,4% | 55,3 % | 2.473 |
Cu cine este Earthshaker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 58,0 % | 257 | |
| +4,3% | 55,8 % | 301 | |
| +3,8% | 54,3 % | 879 | |
| +3,7% | 61,5 % | 335 | |
| +3,6% | 59,6 % | 361 | |
| +3,3% | 57,3 % | 771 | |
| +3,3% | 52,9 % | 327 | |
| +3,0% | 56,0 % | 477 | |
| +2,7% | 53,8 % | 640 | |
| +2,5% | 52,6 % | 1.765 | |
| +2,4% | 55,3 % | 1.565 | |
| +2,3% | 56,2 % | 701 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











