
Earthshaker: counteri și build în Dota 2
Earthshaker în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Earthshaker
Start
- Tango
- Iron Branch
- Gauntlets of Strength
- Quelling Blade
- Circlet
- Magic Stick
Cizme
- 10 minPower Treads
- 9 minArcane Boots
- 10 minPhase Boots
Pe parcursul jocului
- 2 minBracer
- 3 minMagic Wand
- 4 minSoul Ring
- 4 minRing of Basilius
- 13 minBlink Dagger
- 19 minKaya
- 26 minYasha and Kaya
- 26 minAghanim's Scepter
- 33 minBlack King Bar
Talente
- -50% repaus pentru Echo Slam 70 %-1.5 s de repaus pentru Enchant Totem 30 %25
- +50 daune pentru Echo Slam 69 %+65% daune pentru Enchant Totem 31 %20
- +200 distanță pentru Fissure 12 %+50 daune pentru Aftershock 88 %15
- +25 daune de bază 44 %+75 daune pentru Fissure 56 %10
Ordinea abilităților
- niv. 10Enchant Totem
- niv. 10Aftershock
- niv. 15Fissure
- Poziția 3: Off Lane32 %
- Poziția 4: Support30 %
- Poziția 2: Mid Lane25 %
- Poziția 5: Hard Support11 %
Puternici împotriva lui Earthshaker
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +3,3% | 51,7 % | 4.225 | |
| +3,3% | 48,9 % | 3.324 | |
| +3,1% | 55,0 % | 6.361 | |
| +2,7% | 47,9 % | 2.306 | |
| +2,3% | 45,8 % | 472 | |
| +2,2% | 50,0 % | 12.062 | |
| +2,2% | 48,4 % | 2.173 | |
| +2,1% | 57,8 % | 890 | |
| +2,0% | 54,5 % | 573 | |
| +1,9% | 53,4 % | 1.443 | |
| +1,9% | 52,2 % | 2.686 | |
| +1,8% | 52,8 % | 12.757 |
Earthshaker e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +10,6% | 55,3 % | 937 | |
| +7,8% | 57,2 % | 1.020 | |
| +4,3% | 55,4 % | 762 | |
| +3,1% | 55,9 % | 531 | |
| +3,1% | 53,7 % | 7.279 | |
| +3,0% | 52,8 % | 1.637 | |
| +3,0% | 55,2 % | 2.344 | |
| +3,0% | 50,0 % | 8.668 | |
| +2,2% | 53,6 % | 3.659 | |
| +2,2% | 53,9 % | 9.076 | |
| +2,2% | 49,6 % | 4.998 | |
| +2,2% | 57,7 % | 1.105 |
Cu cine este Earthshaker mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,8% | 50,5 % | 400 | |
| +3,2% | 60,3 % | 725 | |
| +2,7% | 55,0 % | 939 | |
| +2,7% | 49,3 % | 751 | |
| +2,2% | 53,4 % | 4.101 | |
| +2,0% | 51,5 % | 2.494 | |
| +2,0% | 53,0 % | 543 | |
| +1,9% | 54,6 % | 968 | |
| +1,9% | 48,8 % | 1.682 | |
| +1,8% | 58,3 % | 391 | |
| +1,8% | 49,1 % | 2.927 | |
| +1,7% | 51,1 % | 2.218 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











