
Dazzle: counteri și build în Dota 2
Dazzle în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Dazzle
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Magic Stick
- Sentry Ward
- Observer și Sentry Warduri
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 32 minGuardian Greaves
Pe parcursul jocului
- 3 minMagic Wand
- 6 minRing of Basilius
- 19 minHoly Locket
- 20 minHeaddress
- 24 minMekansm
- 24 minGlimmer Cape
Talente
- +40% încetinire pentru Poison Touch 42 %+1 reducere/mărire armură pentru Weave 58 %25
- -3 s de repaus pentru Shallow Grave 84 %+75 DPS pentru Poison Touch 16 %20
- +45 vindecare/daune pentru Shadow Wave 100 %+5 s durată pentru Nothl Projection 0 %15
Ordinea abilităților
- niv. 8Poison Touch
- niv. 10Shadow Wave
- niv. 15Shallow Grave
- Poziția 5: Hard Support72 %
- Poziția 4: Support26 %
Puternici împotriva lui Dazzle
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,5% | 56,4 % | 1.404 | |
| +4,3% | 53,5 % | 482 | |
| +3,8% | 51,5 % | 919 | |
| +3,7% | 54,3 % | 702 | |
| +3,5% | 51,0 % | 816 | |
| +3,4% | 53,4 % | 584 | |
| +3,4% | 53,5 % | 729 | |
| +3,2% | 51,9 % | 1.012 | |
| +3,0% | 55,5 % | 449 | |
| +2,9% | 52,0 % | 706 | |
| +2,6% | 53,5 % | 808 | |
| +2,5% | 51,5 % | 361 |
Dazzle e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,6% | 56,8 % | 250 | |
| +3,5% | 53,2 % | 1.031 | |
| +3,0% | 52,3 % | 835 | |
| +2,7% | 49,7 % | 2.569 | |
| +2,7% | 50,8 % | 1.334 | |
| +2,5% | 53,7 % | 838 | |
| +2,4% | 55,6 % | 978 | |
| +2,3% | 55,5 % | 1.475 | |
| +2,2% | 46,4 % | 2.451 | |
| +2,2% | 56,5 % | 460 | |
| +2,1% | 53,7 % | 717 | |
| +2,1% | 56,6 % | 477 |
Cu cine este Dazzle mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,2% | 56,4 % | 149 | |
| +4,0% | 56,0 % | 887 | |
| +3,8% | 53,5 % | 544 | |
| +3,4% | 40,0 % | 115 | |
| +3,1% | 49,1 % | 214 | |
| +2,7% | 55,2 % | 259 | |
| +2,5% | 51,1 % | 709 | |
| +2,4% | 49,9 % | 677 | |
| +2,2% | 53,8 % | 1.480 | |
| +2,2% | 52,4 % | 1.011 | |
| +2,1% | 51,2 % | 821 | |
| +2,0% | 50,5 % | 1.077 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











