
Alchemist: counteri și build în Dota 2
Alchemist în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Alchemist
Start
- Quelling Blade
- Tango
- Gauntlets of Strength
- Iron Branch
Cizme
- 8 minPhase Boots
- 10 minPower Treads
- 30 minBoots of Travel
Pe parcursul jocului
- 2 minMagic Wand
- 3 minSoul Ring
- 15 minRadiance
- 17 minBlink Dagger
Talente
- +50 viteză de mișcare pentru Chemical Rage 57 %+50 regenerare pentru Chemical Rage 43 %25
- -0.1 s pentru durata de bază a unui atac pentru Chemical Rage 81 %+400 maxim de daune pentru Unstable Concoction 20 %20
- +1 reducere armură pentru Acid Spray 16 %Greevil's Greed oferă +3 daune per suprapunere 84 %15
- +1% încetinire/reducere daune per suprapunere pentru Corrosive Weaponry 0 %+150 rază pentru Unstable Concoction 100 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Acid Spray
- niv. 10Unstable Concoction
- niv. 15Corrosive Weaponry
- Poziția 3: Off Lane34 %
- Poziția 1: Safe Lane27 %
- Poziția 2: Mid Lane18 %
- Poziția 4: Support12 %
Puternici împotriva lui Alchemist
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,2% | 57,3 % | 321 | |
| +4,1% | 58,5 % | 390 | |
| +4,0% | 56,6 % | 145 | |
| +3,7% | 61,3 % | 31 | |
| +3,4% | 54,6 % | 97 | |
| +3,3% | 57,8 % | 446 | |
| +3,3% | 55,8 % | 113 | |
| +2,9% | 55,5 % | 607 | |
| +2,8% | 50,5 % | 107 | |
| +2,8% | 56,8 % | 44 | |
| +2,7% | 58,6 % | 401 | |
| +2,6% | 57,4 % | 303 |
Alchemist e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +8,1% | 56,4 % | 94 | |
| +6,1% | 57,5 % | 207 | |
| +5,4% | 48,2 % | 392 | |
| +3,9% | 57,5 % | 292 | |
| +3,3% | 58,3 % | 127 | |
| +3,1% | 53,4 % | 176 | |
| +2,8% | 56,3 % | 87 | |
| +2,7% | 50,9 % | 57 | |
| +2,4% | 53,2 % | 111 | |
| +2,3% | 57,7 % | 52 | |
| +2,1% | 51,7 % | 437 | |
| +2,0% | 55,0 % | 180 |
Cu cine este Alchemist mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,8% | 46,7 % | 45 | |
| +5,3% | 56,8 % | 139 | |
| +4,9% | 60,8 % | 79 | |
| +4,0% | 51,1 % | 47 | |
| +3,8% | 57,1 % | 329 | |
| +3,6% | 64,9 % | 94 | |
| +3,4% | 41,6 % | 89 | |
| +3,1% | 50,0 % | 44 | |
| +3,1% | 56,1 % | 223 | |
| +3,1% | 48,1 % | 27 | |
| +3,0% | 49,6 % | 113 | |
| +2,9% | 54,6 % | 196 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











