
Mirana: counteri și build în Dota 2
Mirana în Dota 2: cine îl counterează, contra cui e puternic, cei mai buni aliați și build — start, cizme și iteme pe parcursul jocului.
Build pentru Mirana
Start
- Tango
- Blood Grenade
- Iron Branch
- Circlet
- Sentry Ward
- Magic Stick
Cizme
- 12 minArcane Boots
- 33 minGuardian Greaves
- 16 minPower Treads
Pe parcursul jocului
- 4 minMagic Wand
- 6 minUrn of Shadows
- 7 minRing of Basilius
- 7 minInfused Raindrops
- 13 minEssence Distiller
- 17 minSpirit Vessel
- 19 minRod of Atos
- 22 minEul's Scepter of Divinity
- 29 minAghanim's Scepter
Talente
- +2 săgeți suplimentare pentru Sacred Arrow 94 %-30 s de repaus pentru Moonlight Shadow 6 %25
- +200 daune pentru Starstorm 100 %+50 daune pentru Celestial Quiver 0 %20
- Moonlight Shadow oferă +20% evitare 71 %+100 viteză de atac pentru Leap 29 %15
- -2 s de repaus pentru Starstorm 63 %+150 distanță pentru Leap 37 %10
Ordinea abilităților
- niv. 7Starstorm
- niv. 11Sacred Arrow
- niv. 15Leap
- Poziția 4: Support54 %
- Poziția 5: Hard Support35 %
Puternici împotriva lui Mirana
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +5,6% | 53,6 % | 491 | |
| +4,2% | 56,9 % | 590 | |
| +2,7% | 51,2 % | 1.276 | |
| +2,5% | 47,3 % | 1.653 | |
| +2,5% | 46,9 % | 1.462 | |
| +2,2% | 49,3 % | 2.384 | |
| +2,2% | 50,5 % | 1.472 | |
| +1,9% | 47,0 % | 2.164 | |
| +1,8% | 51,4 % | 7.081 | |
| +1,8% | 48,0 % | 2.204 | |
| +1,7% | 52,9 % | 5.263 | |
| +1,7% | 47,2 % | 4.082 |
Mirana e puternic împotriva
| Erou | Avantaj | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +2,5% | 55,5 % | 339 | |
| +2,4% | 52,5 % | 3.589 | |
| +2,3% | 51,2 % | 1.139 | |
| +2,3% | 56,3 % | 1.056 | |
| +2,2% | 57,4 % | 1.019 | |
| +2,1% | 56,3 % | 2.189 | |
| +2,0% | 56,5 % | 1.628 | |
| +1,9% | 56,1 % | 494 | |
| +1,9% | 51,9 % | 6.525 | |
| +1,8% | 57,0 % | 128 | |
| +1,8% | 57,3 % | 1.560 | |
| +1,8% | 52,0 % | 2.570 |
Cu cine este Mirana mai puternic
| Erou | Sinergie | Rata de victorii | Meciuri |
|---|---|---|---|
| +4,9% | 59,4 % | 239 | |
| +3,4% | 53,4 % | 990 | |
| +2,6% | 53,4 % | 1.248 | |
| +2,4% | 53,7 % | 1.478 | |
| +2,4% | 50,3 % | 598 | |
| +2,3% | 51,5 % | 1.581 | |
| +2,2% | 50,1 % | 964 | |
| +2,1% | 56,2 % | 2.859 | |
| +2,1% | 57,2 % | 584 | |
| +2,1% | 51,9 % | 3.548 | |
| +1,9% | 54,3 % | 738 | |
| +1,9% | 50,4 % | 2.334 |
Patch 7.41f
Ai găsit o greșeală sau o inexactitate?











