Instrument
Setările jucătorilor profesioniști CS2
Setările, țintele și cariera a 1164 de jucători profesioniști, actuali și foști: sensibilitate și DPI, mouse și monitor, istoricul echipelor, trofee și locuri în top 20 HLTV. După Liquipedia și ProSettings.net, actualizat zilnic.

Vedetele de acum
Cei mai buni jucători din loturile actuale după locurile în top 20 HLTV


Team VitalityAWPerRiflereDPI 7601280×960


Team SpiritEntryeDPI 10001280×960
Team FalconsAWPereDPI 9201280×960
Team FalconsEntryeDPI 6521280×960
FURIACăpitanRiflereDPI 8001280×960


Team VitalityLurkereDPI 7081920×1080


Team SpiritAWPereDPI 8321280×960


Team LiquidEntryeDPI 9601680×1050
GamerLegionCăpitanRiflereDPI 7201280×960
MOUZLurkereDPI 9901280×960


Team LiquidRiflereDPI 6401280×960
FURIAAWPereDPI 7601280×960Echipe

Team Vitality
MOUZ
Team Spirit
G2 Esports
Natus Vincere
Team Falcons
FaZe Clan
The MongolZ
Astralis
Team Liquid
Virtus.pro
FURIAToți jucătorii



Ninjas in PyjamasRiflerAWPereDPI 10001280×960
FURIAEntryeDPI 9601680×1050
PARIVISIONRiflereDPI 10001280×960
MOUZCăpitanEntryeDPI 8801920×1080
FURIAAWPereDPI 7601280×960


Team VitalityCăpitaneDPI 7641280×960


Team VitalityRiflereDPI 7601920×1080


Natus VincereAWPereDPI 8001280×960
PARIVISIONCăpitanAWPereDPI 9601280×960
Aurora GamingEntryeDPI 9201024×768


G2 EsportsRiflereDPI 7601280×960


Natus VincereEntryeDPI 9201280×960
FURIARiflereDPI 10001280×960
MOUZAWPereDPI 8001280×960


Team LiquidEntryeDPI 9201280×960


HEROICCăpitanEntryeDPI 9201280×960
Aurora GamingAWPereDPI 16001280×960
MOUZRiflereDPI 6321280×960
MOUZRiflereDPI 7601280×960


G2 EsportsRiflereDPI 12401920×1080Profesioniști cu sensibilitatea ta
mediana profesioniștilor — eDPI 800eDPI 80052 cm pe 360°Ca la majoritatea profesioniștilor
Ce folosesc profesioniștii
Loturile actuale ale echipelor de topJucători168în 34 echipeeDPI median800sens 1.4Rezoluție întinsă82%joacă la rezoluție întinsăDPI 40047%la jucătorii cu DPI cunoscut
Mouse
din 167- Logitech G Pro X2 SUPERSTRIKE Lunar Eclipse47 de jucători, 28%
- Logitech G Pro X Superlight 2 White11 jucători, 7%
- ZOWIE EC2-DW Black9 jucători, 5%
- Logitech G Pro X Superlight 2 Magenta9 jucători, 5%
- Logitech G Pro X Superlight 2 Black8 jucători, 5%
- Razer DeathAdder V4 Pro Black5 jucători, 3%
Monitoare
din 166- ZOWIE XL2586X+52 de jucători, 31%
- ZOWIE XL2566K52 de jucători, 31%
- ZOWIE XL2546K28 de jucători, 17%
- ZOWIE XL2566X+17 jucători, 10%
- ZOWIE XL2586X6 jucători, 4%
- AOC AG246FK2 jucători, 1%
Rezoluție
din 167- 1280×960, întins108 jucători, 65%
- 1920×1080, nativ19 jucători, 11%
- 1024×768, întins11 jucători, 7%
- 1280×1024, întins9 jucători, 5%
- 1280×960, benzi negre6 jucători, 4%
- 1440×1080, întins3 jucători, 2%
DPI
din 167- 80080 de jucători, 48%
- 40078 de jucători, 47%
- 16005 jucători, 3%
- 9001 jucător, 1%
- 5001 jucător, 1%
- 10001 jucător, 1%
Frecvența monitorului
din 166- 360 Hz54 de jucători, 33%
- 600 Hz52 de jucători, 31%
- 240 Hz33 de jucători, 20%
- 400 Hz17 jucători, 10%
- 540 Hz8 jucători, 5%
- 144 Hz1 jucător, 1%
Țintele profesioniștilor
Codurile de dinainte de actualizarea din 22 septembrie 2026 sunt recalculate în pixeli după rezoluția fiecărui jucător.Date: Liquipedia, licență CC BY-SA 3.0. Unele informații au fost verificate manual din mai multe surse, inclusiv ProSettings.net. Actualizat zilnic: jucătorii actuali și foști ai echipelor care au jucat turnee S-Tier din 2024, toți cei care au intrat în top 20 al jucătorilor anului HLTV și alți jucători profesioniști.